Kim jest Marietta Żukowska? [córka, mąż, instagram]

Marietta Żukowska to polska aktorka, która na swoim koncie ma role filmowe i teatralne oraz telewizyjne. Widzowie mogą ją kojarzyć z seriali takich jak Londyńczycy ,Hotel 52 oraz Barwy szczęścia. Jeśli jesteście ciekawi informacji z jej życia prywatnego, zerknijcie na poniższy artykuł.

Kim jest Marietta Żukowska?

Marietta Żukowska urodziła się 1 lipca 1982 roku w Żywcu. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Aktorka grywa w filmach, serialach oraz na deskach teatru. Aktualnie współpracuje z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Za swoje role była nominowana do wielu nagród. Do tej pory otrzymała 10 nagród filmowych, była również nominowana do Orła za rolę Teresy w filmie Nieruchomy poruszyciel.

Telewidzowie mogą kojarzyć ją z roli w serialu Londyńczycy, gdzie wcieliła się w Marię Rost oraz z serialu Majka, gdzie zagrała postać Aleksandry Duszyńskiej. Oprócz tego Marietta Żukowska występowała w serialu Hotel 52orazBarwy szczęścia. Jeśli chodzi o produkcje filmowe, to na szczególną uwagę zasługuje jej rola w dziele Patryka Vegi Botoks, gdzie wciela się w rolę lekarki – Patrycji Banach.

Marietta Żukowska — córka, mąż

Aktorka od lat związana jest z Wojciechem Kasperskim, który jest reżyserem, scenarzystą i producentem. Para do tej pory nie zdecydowała się na ślub. Owocem ich związku jest córka Pola, która pojawiła się na świecie 10 sierpnia 2012 roku. Na podstawie zdjęć, które Marietta Żukowska zamieszcza w sieci, możemy być pewni, że dziewczynka odziedziczyła urodę po pięknej mamie.

Marietta Żukowska — Instagram

Marietta Żukowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @marietazukowska. Na chwilę obecną jej profil obserwuje 237 tysięcy użytkowników tego serwisu. Aktorka zamieszcza tam wiele zdjęć z sesji i planów, a także z życia prywatnego.