Szukasz paznocki dla minimalistek? Dobrym wyjściem będzie hybryda na krótkich paznokciach

Długie oraz kolorowe paznokcie to określenia, które najczęściej kojarzą nam się z paznokciami hybrydowymi. Jednak okazuje się, że hybryda na krótkich paznokciach również wygląda przepięknie. Co więcej krótkie, hybrydowe paznokcie mają naprawdę sporo zalet. Zapoznajmy się z nimi.

Jakie są zalety krótkich paznokci hybrydowych?

Hybryda na krótkich paznokciach jest opcją wręcz idealną dla kobiet, które poza wystrzałowym wyglądem cenią sobie także wygodę oraz praktyczność. Krótkie paznokcie będą się sprawdzały o wiele lepiej przy obowiązkach codziennych oraz także w pracy na przykład przy komputerze. Są także takie zawody, w których noszenie bardzo długich paznokci jest niemal zabronione. Jakie zawody można wymienić? Należy wspomnieć o lekarkach, pielęgniarkach, nauczycielkach czy też fryzjerkach. Długie, hybrydowe paznokcie mogą zostać także uznane za mało profesjonalne oraz wykraczające poza zawodową etykę kobiet na wysokich stanowiskach. Z kolei krótkie paznokcie hybrydowe pozwalają nam na zachowanie higieny oraz wygody. Nie ujmują w żadnym wypadku stylowi. Potrafią wyglądać niezmierne stylowo oraz także dziewczęco.

W jaki sposób malować krótkie paznokcie?

Chyba każda kobieta lubi paznokcie kolorowe. Przy wykonywaniu hybrydowego manicure paznokci o wiele lepsze zastosowanie będą miały lakiery hybrydowe jasne. Zastosowanie jasnych kolorów będzie na pewno sprzyjało wysmukleniu optycznemu naszych paznokci. Lakiery w ciemnym kolorze mogą się okazać nieco bardziej problematyczne w krótkich stylizacjach paznokci, ale dobrane w sposób odpowiedni oraz nałożone na płytkę w sposób nienaganny także spełnią swoją funkcję idealnie.

Jak już wspomniano, problemem głównym przy wykonaniu hybrydowego manicure na krótkich paznokciach jest kwestia mu nadania smukłości optycznej. Posłużyć temu mogą chociażby jasne hybrydowe lakiery, ale nadanie paznokciom kształtu odpowiedniego – najlepiej kształtu okrągłego czy też kształtu owalnego.

Manicure hybrydowy na krótkich paznokciach zawsze musi zostać wykonany w sposób perfekcyjny. Przy powierzchni paznokcia znacznie mniejszej nakładanie hybrydowych lakierów wymaga niewątpliwie skupienia oraz precyzji. Stanowczo nie możemy w tym przypadku zalać swoich skórek. Przy paznokciach krótkich manicure będzie u nas sprawiał wrażenie jakby wyjątkowo nieestetycznego. Może wymagać jeszcze większej precyzji zabieg dodatkowy na wysmuklenie optycznego paznokcia. Chodzi tutaj o pozostawienie bocznych krawędzi płytek kompletnie niezamalowanych. Jest to obecnie bardzo modne.