Makijaż dla niebieskich oczu – w jaki sposób się malować?

Czy zastanawiasz się jaki makijaż dla niebieskich oczu będzie dobrym wyborem? To świetnie trafiłaś. Mamy dla Ciebie kilka propozycji ponadczasowych. Możemy polecić zarówno makijaż mocny, jak i także delikatny.

Baby Doll, a więc ultradelikatny makijaż dla niebieskich oczu

Każda kobieta chce uzyskać ładny makijaż dla niebieskich oczu. Jednak na łady makijaż nie ma reguły. Z tym kolorem raczej się kojarzy bardzo delikatny makijaż oczu. Jest to spory błąd. Niebieskie oczy pięknie wyglądają gdy makijaż jest prosty oraz delikatny, jak i także gdy użyjemy kosmetyków bardziej mocniejszych. Efekt wówczas będzie ciemniejszy oraz bardziej charakterystyczny. Oczy błękitne wyglądają także świetnie w nieco mocniejszej oprawie.

Pierwszą propozycją jest makijaż Baby Doll. Jasny cień plus wytuszowane dosyć mocno rzęsy to tak naprawdę trop idealny na co dzień, jak i także w sytuacji, w której naszej cerze jest daleko do doskonałości. Jak zrobić makijaż delikatny dla niebieskich oczu? Nałóżmy kilka warstw jasnego cienia na powiekę górną oraz jedną warstwę na powiekę dolną. Użyjmy bazy pod tusz, jak i także czarnej mascary. Uzyskamy efekt tak zwanego „spojrzenia laleczki”.

Smoky eyes irańskie

A jak zrobić wersję mocniejszego makijażu step by step? Na pokazach na pewno królują kaligraficzne oczy, które są obrysowane eyelinerem czy też czarną kredką. Musimy koniecznie zaznaczyć nią tak zwaną linię wodną, a więc wewnętrzną linię powieki. Później starannie wytuszujmy rzęsy tuszem wydłużającym. Możemy także użyć popularnych kępek do przedłużania rzęs. Oczywiście kreska klasyczna – jaskółka, którą wykonamy eyelinerem jest jak najbardziej w porządku. Pamiętajmy, że prosty makijaż robi zawsze wrażenie.

Postawmy na złoto oraz na miedź

Kolory, które sprawdzają się idealnie wręcz w makijażu dla oczu w kolorze niebieskim to wszystkie odcienie metali szlachetnych – brąz, cyna, złota , rdza oraz miedź. Jeśli nałożymy je w dosyć intensywnym stężeniu na powiekę górną, to dolną warto zaakcentować ciemną kredką oraz starannie wyretuszować rzęsy. Wówczas nasze oczy wyglądać będą niczym przepiękna biżuteria w równie pięknej oprawie. Tenże wariat makijażu może być zarówno bardzo lekki czy też mocny. Wszystko zależy od samej ilości warstw. Warto także pamiętać, że wszelkie odcienie „ziemne” brązu w opalizującej wersji czy też w wersji matowej wydobywają nasz niebieski kolor oczu. 

Na pewno uzyskany efekt nam się spodoba. Będziemy w szoku jak bardzo można podkreślić oczy i wyglądać naprawdę inaczej oraz atrakcyjnie.