Czy tatuaż na rozstępy to dobry pomysł?

Tatuaż na rozstępy jest jedną z metod usuwania rozstępów po ciąży czy też po zgrubieniu kilku kilogramów. Kobiety coraz częściej decydują się na zamaskowanie rozstępów właśnie w ten sposób. Na czym polega wykonanie takie tatuażu? Czy jest to bezpieczne? Pora się dowiedzieć.

Czym jest tatuaż wykonywany na rozstępach?

Jeśli chodzi o tatuaż na rozstępy to wyróżnia się jego dwa rodzaje. Pierwszy rodzaj to wykonanie na rozstępie tatuażu klasycznego, który można z powodzeniem zmienił w prawdziwe dzieło sztuki. Drugi rodzaj to coś zupełnie innego. Mowa o wstrzyknięciu pod skórę barwnika, który jest dobrany do naszej karnacji. Co w ten sposób uzyskujemy? Możemy liczyć na wyrównanie kolorytu skóry. Metoda ta robi już furorę na całym świecie.

Maskowanie rozstępów przy pomocy tatuaży polega na wstrzykiwaniu barwnika pod skórę, który jest dobrany pod karnację. Taki specjalny tusz wyrównuje optycznie koloryt naszej skóry. Rozstępy stają się całkowicie niewidoczne. W Polsce ta metoda pozbywania się rozstępów nie jest jeszcze taka popularna.

Kto powinien zdecydować się na taki tatuaż oraz czy to jest bezpieczne?

Decyzję o wykonaniu takiego tatuaży na rozstępy musimy sobie bardzo dobrze przemyśleć. Co więcej musimy mieć świadomość, że pozostanie z nami do końca naszego życia. Usunięcie go nie jest proste i nie mamy żadnej pewności, czy za kilka lat będzie nam se nadal podobał. Możemy także zajść w ciążę czy też przytyć, dzięki czemu skóra się niestety ponownie rozciągnie. Grozi to niczym innym jak rozejściem się tatuażu, przez co on przestanie wyglądać w sposób estetyczny. To, co miało być piękne, może niestety zacząć nas szpecić. Tatuaż na rozstępy powinien być wykonywany przez osoby, które są swojej decyzji świadome. Muszą to być osoby, które liczą się z tym, że nie zawsze może on wyglądać tak samo dobrze jak na początku.

Gdy się decydujemy na wykonanie tatuażu, który zakrywa rozstępy, to sprawdźmy dokładnie studio tatuaży, do którego się chcemy udać. Warto się udać do niego na wizytę i porozmawiać dokładnie z tatuażystą. To właśnie od niego powinniśmy uzyskać wszelkie fachowe informacje dotyczące procesu tatuowania, wszelkich możliwych niepożądanych działań, ubocznych skutków wstrzyknięcia barwnika (każdy organizm może na niego zareagować inaczej). Specjalista również pomoże dobrać nam wzór tatuażu. Dzięki temu będzie można ukryć maksymalnie wszelkie szpecące blizny.

Musimy mieć zaufanie do danej osoby, która będzie nam wykonywała tatuaż. Bez tego nie będziemy czuć się komfortowo.