Tatuaż na karku – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Tatuaż na karku jest niezwykle częstym wyborem u osób, które chcą mieć jakiś mały tatuaż, który na co dzień może być całkowicie niewidoczny. Popularny wzorami są nie tylko napisy, motywy abstrakcyjne, ale także motywy zwierzęce czy też motywy florystyczne. Co należy wiedzieć o tatuażu w takim miejscu?

Czy jest to bolesne miejsce?

Musimy sobie jasno powiedzieć, że szyja oraz kark są miejscami niezwykle wrażliwymi. Wynika to z niczego innego jak z tego, że mamy w tych miejscach bardzo małą ilość tkanki tłuszczowej. Niestety igła podczas tatuowania wbija się blisko kości. Jest to zatem bardziej z bolesnych miejsc na wykonanie tatuażu. Wszystko jest oczywiście zależne od progu bólu każdego z nas. Tatuaż na karku będzie nieco bardziej bolesny niż w innych miejscach naszego ciała. Jeśli się boimy bardzo bólu, w co po niektórych salonach możemy nawet skorzystać ze znieczulenia. Dzięki temu poczujemy się bardziej komfortowo.

Jak pielęgnować tatuaż na karku?

Pielęgnacja tatuażu na karku, jak i także w każdym innym miejscu jest bardzo istotna. Mowa tutaj zarówno podczas gojenia, jak i także po nim. Jeśli zadbamy o swój tatuaż, to będziemy mogli się cieszyć nie tylko pięknym wzorem, ale także bardzo wyraźnym.

Proces gojenia się tatuaży zamyka się zazwyczaj w czasie około czterech tygodni. Przez ten czasu unikać należy basenu, solarium czy też ekspozycji na naturalne słońce. W miejscu tym nie należy także wykonywać tak zwanej epilacji. Pamiętajmy o myciu regularnym skóry przy pomocy ciepłej wody z dodatkiem delikatnego mydła antybakteryjnego. Bardzo ważne jest także nawilżenie odpowiednie skóry. Dosłownie co kilka godzin należy smarować dane miejsce maścią natłuszczającą. Aby móc przyspieszyć sam proces gojenia, pamiętajmy o tym, że nasz tatuaż powinien swobodnie oddychać. Unikajmy ubrań czy też szalików wykonanych ze sztucznych materiałów.

Należy także wiedzieć, że koniec procesu gojenia to wcale nie koniec pielęgnacji. Po upływie mniej więcej miesiąca nadal się powinno dbać o skórę z tatuażem. Warto stosować wszelkie kremy specjalistyczne do tatuażu, które zapobiegać mają jego blaknięciu. Nie zapominajmy także o niezmiernie ważnej kwestii, a więc chronienia skóry przez złośliwym promieniowaniem UV. Przed ekspozycją każdorazową skóry na słońce stosujmy kremy z bardzo wysoką ochroną SPF.

Na sam koniec powiedzmy sobie co nieco o cenie tatuażu. Jest ona zależna od kilku bardzo ważnych czynników. Na końcową ceną ma wpływ wielkość tatuażu, stopień skomplikowania wzoru czy też lokalizacja studia tatuażu. Co więcej ogromne znaczenie ma także technika tatuowania oraz koloru tuszu. Cena małego tatuażu rozpoczyna się od dwustu złotych. Duże wzory to koszt nawet kilku tysięcy złotych.