Meble dla dzieci – jakie wybrać?

Ogromny wybór mebli dla dzieci sprawia, że ich zakup nie należy do najłatwiejszych. Tym bardziej, jeśli chodzi o aranżowanie pokoju starszaka. Wówczas wiadomo, że meble dziecięce posłużą już na znaczniej dłużej niż rok lub dwa. Dlatego też decyzja o zakupie powinna być dobrze przemyślana. Należy uwzględnić codzienne potrzeby dziecka, ale także jego gust.

Meble dla dziecka – jak urządzić pokój starszaka?

Urządzanie pokoju dziecka w wieku szkolnym to nie lada wyzwanie. Jest to okres, kiedy rodzice, poza funkcjonalnym rozplanowaniem przestrzeni muszą wziąć także pod uwagę wygląd mebelków dla dzieci. Tym bardziej, że wiek szkolny jest już zwykle momentem fascynacji konkretnymi kolorami, a nawet panującymi wśród dzieci trendami. Zdarza się, że dziewczynki preferują wszystko co różowe, a chłopcy z kolei wolą kolor niebieski. Nie jest to oczywiście regułą, ale bez wątpienia meble dla dziecka powinny uwzględniać także jego gust.

Każdy producent mebli dziecięcych doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że muszą być one praktyczne podczas codziennego użytkowania i przede wszystkim pojemne. Dzieci rozpoczynające edukację wczesnoszkolną z jednej strony bardzo lubią bawić się jeszcze zabawkami, których zwykle w domu pełno. Poza nimi w pokoju muszą się już zmieścić także dodatkowe książki, przybory szkolne no i oczywiście ciuchy. Dlatego też aranżując przestrzeń w pokoju dziecka należy wziąć pod uwagę to ile miejsca do przechowywania będzie potrzebne. Dokładny plan pozwoli na optymalny dobór wielkości mebli dziecięcych i ustawienie ich w najlepszym możliwym układzie.

Jakie meble dziecięce sprawdzą się w każdym pokoju?

A zatem, które meble dla dziecka są niezbędne w każdym pokoju? Przede wszystkim łóżko. Powinno być dopasowane wielkością do naszej pociechy. Warto wziąć pod uwagę fakt, że jest ona w fazie intensywnego wzrostu. To więc dobry moment na zakup zestawu Pinio mebli z łóżkiem w rozmiarze 200×90.

Kolejny niezbędny mebel w pokoju ucznia to oczywiście biurko i wygodne krzesło. Biurko powinno uwzględniać wzrost dziecka i mieć dostosowaną do niego wysokość, a poza tym być pojemne, tak jak meble dziecięce Pinio. Nowoczesne, funkcjonalne biurka z kolekcji Pinio znajdziesz tutaj: Pinio.com.pl. Łączą one w sobie piękno, prostotę, ale i funkcjonalność.

Poza tym w pokoju każdego dziecka powinna stanąć szafa. To bowiem główne miejsce do przechowywania ciuchów, ale i wielu innych rzeczy, jak np. książki czy zabawki. Szafa dziecięca powinna być rozplanowana w taki sposób aby było w niej odpowiednio dużo miejsca na ciuchy składane w kostkę, ale i te, które zawisną na wieszakach. Pinio meble dla dzieci posiadają w swojej ofercie pojemne 3-drzwiowe szafy, które z powodzeniem posłużą dziecku przez wiele lat.

Drewniane meble dla dzieci – czy to dobry wybór?

Wielu rodziców meblując pokój dziecka zastanawia się nad materiałem, z którego meble powinny być wykonane. Tutaj wybór jest także całkiem duży, ale ponieważ panuje trend na to, co naturalne, coraz częściej wybierane są drewniane meble dziecięce. To zresztą bardzo dobry wybór. Drewno jest naturalnym, a jednocześnie bardzo trwałym materiałem. Poza tym utrzymanie w czystości drewnianych mebli dla dzieci wcale nie musi być trudne. Wystarczy regularne usuwanie kurzu suchą szmatką, a w razie potrzeby przetarcie mebla delikatnie wilgotną szmatką.

Tagged with: