Czym jest szafa kapsułowa?

Idea samej szafy kapsułowej przyszła do nas razem z projektantką amerykańską Donną Karan w roku 1985. Wówczas Karan zadebiutowała bardzo prosta kolekcją Seven Easy Pieces. Składała się ona z elementów niezbędnych garderoby do biura. W podstaw oczywiście leżało body w czarny kolorze. Podczas pokazu modeli pojawiały się stopniowo w następnych elementach mowa tutaj o kurtce, spodniach, spódnicy, szalu czy też swetrze. Masywna biżuteria stawiała kropkę nad i. Tak właśnie powstała sama idea jaką jest szafa kapsułowa.

Spora oszczędność czasu

Pomimo tego, że elementy pokazane przez Karan były dobrze znane modzie, to idea łączenia wniosła sporą świeżość do garderoby damskiej. W ten właśnie sposób kobiety mogły sobie zbudować szafę w sposób bardzo uproszczony. Była to właśnie szafa kapsułowa.

Termin kapsułowa oznacza nic innego jak skrócenie wyboru elementów niezbędnych, które nosić można każdego sezonu. U podstaw idei tej leży: funkcjonalność, równowaga, jak i także potrzeba porządku. Kobiety funkcjonują często w sytuacjach, kiedy jest wymagany ubiór konkretny. Szafa kapsułowa ma za zadanie zmniejszyć cały czas, które jest potrzebny na jego wybór. Co za tym idzie, mamy do czynienia ze zmniejszonym chaosem, które podczas przymiarek powstaje.

Dobrze się czuj w swoich ubraniach

Musimy zaznaczyć, że szafa kapsułowa działa w sposób wyzwalający. Wystarczy, że zaczniemy od przeglądu garderoby obecnej. Przymierzmy wszystko co mamy i sprawdźmy, w czym czujesz się naprawdę dobrze oraz co nosimy. Czernie oraz kolory neutralne pasują do bardzo wielu rzeczy, a kroje klasyczne są jak najbardziej ponadczasowe. Kiedy się pożegnamy z tym, czego nie nosimy czy też czeka cały czas na „moment odpowiedni” poczujemy się naprawdę mniej przytłoczona.

Teraz dopiero możemy budować szafę kapsułową. Kiedy to zrobimy, to przekonamy się, że Donna Karan oraz Susie Faux jak najbardziej miały rację. Szafa kapsułowa nas zmusza do rozważenia tego, czego potrzebujemy naprawdę. W ten właśnie sposób zmniejszamy sam nadmiar w naszym życiu oraz przestajemy w końcu poszukiwać.

Idea kusi oszczędnością czasu oraz praktycznością. Kapsułek możemy mieć na przykład dwie. Jedną do pracy, a drugą tak zwaną after hours. To wszystko jest zależne od naszego stylu bycia oraz także potrzeb.

Zmniejszamy przede wszystkim czas, który jest potrzebny na poszukiwanie stylizacji. Co więcej oczyścimy przestrzeń oraz znacznie zaoszczędzimy. Kupując ubrania, które wykonane są z tkanin wysokiej jakości, tak naprawdę sobie oddajemy przysługę. Bawełniana biała bluzka pozostanie białą bluzką bawełnianą na bardzo długi czas.