Tatuaż na palcu – co należy o nim wiedzieć?

Tatuaż na palcu jest coraz to bardziej popularny. Wiele osób ma obawy jeśli chodzi o bolesność tego miejsca czy też kwestii jego zmywalności. Powiedzmy sobie nieco więcej o tatuażach na placach i rozwiejmy raz na dobrze wszystkie pojawiające się wątpliwości.

Czy tatuaże na palcach są bolesne?

Wiemy już, że tatuaż na palcu jest bardzo popularny. Pewnie byłby jeszcze bardziej popularny, jeśli nie byłoby to takie bolesne miejsce. Musimy sobie powiedzieć jasno, że tatuaż na palcach boli. Oczywiście wszystko jest zależne od naszego indywidualnego progu bólu. Jednak miejmy na uwadze, że tatuowanie palca trwa rzeczywiście chwilkę. Reasumując da się jak najbardziej wytrzymać. Musimy to być nasza decyzja. Na pewno wytrzymamy tą chwilkę.

Czy tatuaże na palcu się zmywają?

Na pewno kluczowe jest tutaj zadbanie o tatuaż na palcach. Niestety tatuaż na palcu może wyblaknąć, ale wynika to tylko z nieprawidłowej pielęgnacji, ale także z użycia słabego tuszu. Dobry tatuażysta oczywiście używa wysokiej jakości tuszy. Musimy zrobić co w naszej mocy, aby rzeczywiście trafić do prawdziwego artysty, który wykona tatuaż nie tylko nienagannie oraz rzeczywiście dokładnie. Tusze, których używa muszą być możliwie najwyższej jakości.

Czasami zmywalność tatuażu wynika z tego, że tatuator wbija igłę zbyt płytko przy robieniu tatuażu i później należy się liczyć z tym, że musimy go poprawić. Jednak, gdy trafimy na dobrego tatuatora, to nie musimy się o to obawiać. Czasem lepiej będzie pokusić się o dopłatę pieniędzy i rzeczywiście trafić na polecanego artystę.

Po wykonaniu tatuażu najważniejsza jest późniejsza pielęgnacja. Dobry tatuażysta poleci nam odpowiednie kremy i balsamy do pielęgnacji tatuaży. Należy je stosować regularnie i to nie tylko podczas procesu gojenia się tatuażu, ale także później. Powinniśmy pamiętać o balsamowaniu tego miejsca oraz w miarę możliwości unikania opalania tego miejsca.

Pamiętajmy, że o tatuaże na palcach dbamy identycznie, jak o tatuaże w innych miejscach. Podczas gojenia nie moczymy długo oraz często rąk. Warto zakładać rękawiczki winylowe bądź też nitrylowe i to nie tylko do mycia naczyń, ale także do kąpieli. Powinny to być rękawiczki dobrze przylegające. Nie mogą mieć oczywiście talku ani też pudru. Na pewno rękawiczki winylowe czy też nitrylowe są lepszym wyborem niż rękawiczki lateksowe. Oczywiście tatuaże smarujemy regularnie (co kilka godzin specjalnymi maściami do tatuażu). Dzięki temu miejsce na palcu szybko się nam zagoi, a tatuaż będzie trwały i nie będzie się zmywał.