5 niedopuszczalnych błędów w ubiorze

Czasy, w których łamanie zasad mody było niedopuszczalne, dawno minęły. Dziś każdy może wyrazić siebie za pomocą elementów garderoby, urozmaicając swój wygląd krzykliwym T-shirtem lub krzykliwymi dżinsami, pod warunkiem, że pozostanie wierny sobie. Dzisiejsi buntowniczy, niezależni projektanci odkrywają siebie na nowo i popełniają błędy, które mogą sprawić, że kreatywny wygląd zmieni się w brak gustu. Jak można stać się wzorem do naśladowania, a nie „lokalnym wariatem”? Zajmujemy się najlepszą obsługą kompetentnych zakupów w Shopsy.

Błąd nr 1: Zima i lato mają ten sam kolor

Łączenie kurtek zimowych z letnimi sukienkami to zadanie dla osób, którym brakuje wyczucia stylu. Mimo że telewizja regularnie pokazuje modnych raperów w puchowych kurtkach i szortach, od wcielenia takiego pomysłu lepiej się powstrzymać. Jak to się mówi, wszystko ma swój czas i miejsce, o ile oczywiście nie jest się Lady Gagą.

Błąd numer 2: Łączenie nieścisłości

Obecnie modne są jasne ubrania z geometrycznymi nadrukami, paskami i kratką. Nie oznacza to jednak, że trzeba nosić wszystkie rzeczy z szafy naraz. Spodnie w paski, koszule w kratę i koszule w trójkąty są co najmniej niedorzeczne (nie dziwcie się więc, że słyszycie dowcipy o tym, że utknęliście w teksturach). Połącz marynarki w geometryczne wzory z monochromatycznymi sukienkami – to świetne połączenie.

Błąd nr 3: stare + nowe

Dozwolone jest posiadanie ulubionej koszulki, która wiernie służy już trzeci sezon z rzędu. Nie myśl jednak o łączeniu go z nowymi dżinsami od Prady – będzie to wyglądało śmiesznie. Postaraj się odłożyć ulubiony element do lepszych czasów i łącz tylko nowe rzeczy, w przeciwnym razie kontemplujący obraz będą mieli dysonans poznawczy.

Błąd nr 4: kolorowe, wzorzyste rajstopy 

Jeśli akcesoria, takie jak rajstopy w jaskrawych kolorach z wzorem, są nadal modne, lepiej je wyrzucić. Naprawdę, nie jesteśmy przecież w przedszkolu. Oczywiście, jeśli jesteś japońskim twórcą startującym w konkursie na najbardziej absurdalny wygląd, powodzenia w wyborze kwaśnych rajstop. W przeciwnym razie jest to tabu. 

Błąd nr 5: Niuans z bielizną 

Wybierając pozornie idealny strój, wiele osób zapomina o jego prawidłowym połączeniu z bielizną. Nawet najbardziej uwodzicielska sukienka będzie wyglądać mizernie, gdy na jej tle będą wystawać gumki „babcinych pantalonów”. To samo dotyczy łączenia czarnych kompletów bielizny z rzeczami białymi lub półprzezroczystymi. Kolor biustonosza lub majtek jest widoczny pod ubraniem, a to nie wygląda dobrze. 

Tagged with: