Tatuaż napisy sentencje – jakie są zalety takich tatuaży?

Nie mamy wątpliwości, że sztuka tatuażu rozwija się w zasadzie z każdym dniem. Obrazy na ciele są niezwykle popularne. Jednak coraz częściej stawa się na tatuaże w formie napisów. Czy tatuaż napisy sentencje to dobry pomysł na tatuaż? Sprawdźmy to.

Tatuaż napisy – dla kobiet czy bardziej dla mężczyzn?

Wiele osób uważa, że tatuaż napisy sentencje bardziej pasuje kobietom. Nic bardziej mylnego. Jest to błędna opinia. Z uwagi na samą rozmaitość czcionek napisy wyglądają nie tylko spektakularnie na kobiecie, ale także na ciele należącym do mężczyzny. Kobiety wybierają czcionki bardziej cienkie i wyrafinowane. Mężczyźni z kolei wolą napisy bardziej bezczelne oraz brutalne.

Tatuaże z napisami są także niezwykle popularne wśród sławnych osób. Przykładem może być popularna aktorka Angelina Jolie. Ozdobiła ona swoje ciało wieloma, przeróżnymi napisami. Występują one w różnych czcionkach oraz także językach.

Wybór właściwego tekstu

Najczęściej, gdy wybieramy tekst do tatuaży, to wybieramy swoją ulubioną frazę z piosenki, książki, wiersza czy też nawet z filmu. Przy wyborze frazy niezmiernie ważne jest to, aby wybrać nie to, co brzmi przepięknie, ale to co ma semantyczne znaczenie i dla danej osoby jest bardzo ważne. W innym razie tatuaż będzie po prostu absurdalny. Co więcej musimy także zauważyć, że powinniśmy zachować ostrożność z wyrażeniami w obcych językach. Musimy bowiem znać dokładne tłumaczenia danego zdania. Nie chcemy przecież później wyglądać głupio.

Bardzo ważne jest także to, aby tłumaczenie wyrażało to znaczenie, które było w oryginalnym języku. Jednym z bardziej popularnych tatuaży są napisy w łacińskim języku. Gdy wybieramy zdanie do tatuażu, to czas także do niego wybrać styl. Jeśli sami nie możemy się zdecydować, które konkretnie interpretacje styli będą pasowały do napisu, to skonsultujmy się z mistrzem.

Główną zaletą tatuaży napisów jest na pewno to, że wyglądają one niemal spektakularnie na każdej części ciała. Dla niej nie musimy wybierać miejsca specjalnego, biorąc pod uwagę budowę ciała czy też grę mięśni. W stylu tym nie ma kompletnie żadnych granic. W jednym wyrażeniu możemy nawet łączyć dowolne i różne czcionki. Co otrzymamy w rezultacie? Tak naprawdę otrzymamy bardzo unikalny tatuaż. Będzie on ozdobą nasze ciała i z końcowego efektu będziemy niezmiernie zadowoleni. Nie ma co się dłużej zastanawiać. Zapiszmy się na wolny termin i zaszalejmy. Kiedy jak nie teraz? Nie zapomnijmy wybrać profesjonalne studio tatuażu, które zna się na swoim fachu.