Płyta gazowa: Gdzie może być zastosowana?

Płyta gazowa to popularny element wyposażenia kuchni. Oferuje połączenie atrakcyjnego designu z zaletami gotowania na gazie. Dzięki ogromnej różnorodności modeli dostępnych na rynku z łatwością możemy znaleźć kuchenkę idealnie dostosowaną do naszych potrzeb, ale czy kuchnia to jedyne miejsce, w którym zastosowanie znajdują nowoczesne płyty gazowe?

Alternatywą dla tradycyjnych płyt otwartopalnikowych są płyty gazowe pod szkłem. Zamknięcie płomienia pod szkłem podnosi bezpieczeństwo i funkcjonalność urządzenia, tym samym zwiększając zakres zastosowania płyt gazowych.

Płyty gazowe w domu i poza nim

Nowoczesna płyta gazowa jest urządzeniem, które z powodzeniem sprawdzi się w każdej kuchni, zarówno w domu, jak i w podróży. Jej zalety w sposób szczególny doceniają miłośnicy caravaningu i jachtingu. Gaz pod szkłem jest o wiele bardziej komfortowy, a zarazem bardziej bezpieczny od tradycyjnej kuchenki gazowej.

Zalety płyt gazowych w podróży

Brak otwartego ognia zapewnia bezpieczeństwo, w szczególności na jednostkach pływających, na których posiłki często przygotowywane są w trakcie podróży. Łatwa do wymiany butla gazowa i niewielkie zapotrzebowanie urządzenia na prąd dają swobodę gotowania praktycznie w każdych warunkach – w podróży i podczas postoju.

Dodatkową zaletą jest sama konstrukcja płyty gazowej, która została pozbawiona wystających elementów. Dzięki temu całość jest łatwa do utrzymania w czystości, a rozlane potrawy nie przywierają do rusztu. Na uwagę zasługuje również szybkość przygotowywania posiłków. Gaz pod szkłem jest o wiele bardziej wydajny, dzięki czemu smaczne i zdrowe posiłki możemy przygotować w rekordowo krótkim czasie.

To wszystko przekłada się na wysoki komfort gotowania w podróży. Te same zalety płyt gazowych są cenione przez właścicieli domów letniskowych oraz pól namiotowych. Dodatkowym atutem omawianego rozwiązania jest dostępność płyt w różnych rozmiarach. Zależnie od miejsca, jakim dysponujemy oraz potrzeb możemy wybrać płytę z dwoma lub trzema palnikami.

Ergonomia płyt gazowych

Tradycyjne kuchenki gazowe często były projektowane w sposób uniemożliwiający jednoczesne korzystanie z obu palników. Do wyboru mieliśmy jedno pole grzejne lub próbę przygotowania posiłku w niewielkich garnuszkach. Nowoczesne płyty gazowe rozwiązują ten problem poprzez ergonomiczne wykorzystanie pola całej płyty. Niesymetryczne rozmieszczenie palników zapewnia większą swobodę korzystania z kuchenki i wykorzystywania obu pól grzejnych jednocześnie, co wpływa na komfort i przyjemność gotowania wszędzie tam, gdzie akurat jesteśmy.

Tagged with: