Jak zrobić refleksy na naturalnych włosach?

Refleksy na naturalnych włosach to bardzo delikatne, jak i także naturalnie wyglądające zaakcentowanie naszego naturalnego koloru włosów. Dzięki dosłownie pojedynczym pasmom jesteśmy w stanie otrzymać efekt, który jest muśnięty słońcem. Powiedzmy sobie o refleksach nieco więcej.

Refleksy a pasemka

Wiele osób myli refleksy na naturalnych włosach z pasemkami. Niektórzy nawet tych nazw używają w sposób zamienny. Jednak tak naprawdę pasemka i refleksy to całkiem inne techniki koloryzacji włosów, które mają jednak wspólny mianownik.

Pasemka są wykonywane przy użyciu jaśniejszej farby o dosłownie kilka tonów od kolory naturalnego włosów. Koloryzacja przeprowadzana jest na całej powierzchni naszej głowy, pokrywając farbą całe pasma włosów – od nasady, aż po same końce.

Jeśli zaś chodzi o refleksy to używana jest farba tylko o jeden  czy też maksymalnie o dwa tony jaśniejsza od włosów naturalnych. Chodzi o to, aby efekt uzyskany był możliwie jak najbardziej zbliżony do naturalnych oraz muśniętych słońcem kosmyków. Dlatego też refleksy rozkładane są nierównomiernie na głowie oraz są tym samym mniej widoczne od pasemek.

Dobór koloru refleksów

Refleksy mają z założenia rozświetlić lekko nasz naturalny kolor włosów. Wszystko w taki sposób, aby nie stwarzały wrażenia jakiś sztucznych pasm. Muszą zostać skomponowane w taki sposób, aby były mało widoczne, a jednocześnie odznaczały się delikatnie od pozostałych kosmetyków. Najważniejszy tutaj jest dobór właściwej farby, która nie może być ani za jasna, ani też zbyt ciemna.

Blondynki wykonać mogą refleksy zarówno na włosach krótkich, jak i także na włosach długich. Sprawdzają się tutaj słoneczne odcienie czy też kolor złota bądź rudego blondu. Jednak pamiętajmy, aby kolor refleksów nie był sporo jaśniejszy od naszych naturalnych włosów. W innym razie uzyskałybyśmy sztuczny efekt i raczej ze świetlistymi refleksami nie miałoby to kompletnie nic wspólnego. Wszystko jest zależne od koloru włosów oraz od karnacji.

Jeśli chodzi o refleksy na ciemnych włosach to pełnią one dwie bardzo ważne funkcje. Po pierwsze rozjaśniają kosmyki. Twarzy wydaje się dzięki temu odmłodzona oraz także promienna. Zmniejszają także widoczność odrostów na farbowanych włosach, a nawet gdy odrost jest już naprawdę duży, to obecność refleksów sprawia wrażenie jakby efektu zamierzonego. Aby móc uzyskać świetliste refleksy na bardzo ciemnych włosach, powinnyśmy wybrać farby w odcieniach ciemnego czy też średniego blondu bądź też rudych.

Na pewno doświadczony fryzjer sobie z tym poradzi.