Czym wiesz jak zrobić refleksy na włosach w domu?

Nie mamy nawet najmniejszych wątpliwości, że refleksy na ciemnych włosach oraz na włosach blond są piękną, jak i także wygodą koloryzacją. Takowe pasemka wyglądają przede wszystkim naturalnie. Nadają im objętości, a także maskują odrosty. Fryzurka ta uzyskuje trójwymiarowy charakter. Wydaje się, że włosów jest znacznie więcej. Sprawdźmy jak zrobić refleksy na włosach w domu?

To ci się przyda

Wiemy doskonale, że refleksy możemy wykonać u fryzjera. Jednak wiele kobiet chce to zrobić samodzielnie. Czy jest to możliwe? Jak zrobić refleksy na włosach w domu? Aby się odpowiednio przygotować do wykonywania refleksów w zaciszu domowym powinnyśmy rozpocząć od wyboru odpowiedniej farby. Koniecznie musi być kilka tonów jaśniejsza od koloru naturalnego włosów. Jest to niezmiernie ważny element. Kolor farby nie może odbiegać od koloru włosów, ponieważ wówczas efekt uzyskany będzie nienaturalny, a wręcz karykaturalny. Sam kolor refleksów nie powinien rażąco się odróżniać od włosów.

Poza przygotowaniem farby musimy przygotować także folię aluminiową, która jest potrzebna do zawijania kosmyków włosów posmarowanych farbą. Przyda się również grzebyk ze szpikulcem, który jest potrzebny do rozdzielania włosów. Oczywiście pozostałe akcesoria nam potrzebne to rękawiczki, pędzelek do nakładania farby oraz także miseczka do rozmieszczania farby.

Zapoznaj się z instrukcją

Przed użyciem preparatu do refleksów szczegółowo należy się zapoznać z samą instrukcją sporządzania oraz także nakładania farby. Jest to bardzo ważne, aby farba została przygotowana w sposób właściwy, ponieważ wówczas otrzymamy gwarancję przepięknej fryzurki.

Zanim rozpoczniemy zabieg koloryzacji, to potnijmy sobie folię na kawałki. Wydzielane pasma grzebykiem niezbyt szerokie kładziemy na folię i smarujemy przygotować farbą, a następnie zawijamy. Farbę trzyma się na włosach zgodnie z czasem, który jest określony w instrukcji użytkowania. Kolor refleksów, który się tworzy należy kontrolować, aby móc osiągnąć oczekiwany kolor, jak i także właściwy stopień jego rozjaśnienia. Jednak tenże sposób koloryzacji wymaga pomocy innej osoby.

Na rynku znajdziemy produkty, które są przeznaczone do całkowicie samodzielnego farbowania refleksów na włosach. Takowe farby są wyposażone w specjalny grzebyk, który pozwala nakładać mieszankę koloryzującą na włosy, aby osiągnąć efekt refleksów przenikających się. Musimy pamiętać, że pasemka szykowane do nakładania farby muszą być jak najcieńsze. Grube miedziane czy też blond pasy to możliwie najgorszy efekt takowej koloryzacji.