Kim jest Michalina Sosna? [mąż, dzieci, instagram]

Michalina Sosna to polska aktorka i artystka kabaretowa, która mimo młodego wieku ma na swoim koncie dość bogatą filmografię. Widzowie mogą ją kojarzyć z ról — m.in. tych, które odegrała w wielu polskich serialach — np. Korona Królów i W rytmie serca. Co warto wiedzieć o Michalinie Sośnie? Zbieramy informacje o młodej aktorce w jednym newsie.

Kim jest Michalina Sosna?

Michalina Sosna urodziła się 13 maja 1989 roku na Śląsku, w Tychach. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Dwukrotnie występowała na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych w Moskwie, gdzie nominowano ją do Głównej Nagrody Żeńskiej za rolę Małgorzaty w spektaklu Z Różewicza dyplom. Aktorka ma na swoim koncie wiele ról teatralnych. Można ją podziwiać m.in. na deskach Teatru Dramatycznego, 6. piętro, Teatru Kamienica i Teatru Capitol, Studio Buffo oraz Rampa.

Aktorkę można podziwiać m.in. na deskach Teatru 6. piętro, Teatru Kamienica i Teatru Capitol. Aktorka ma na koncie role w serialach: La La Poland, Przyjaciółki, W rytmie serca, Na dobre i na złe, M jak miłość, Za marzenia, Komisarz Alex, Barwy szczęścia, Hotel 52, Trzecia połowa, Druga szansa, Miszmasz, czyli kogel-mogel 3, Planeta singli i Ostra randka.

W 2018 Michalina Sosna uczestniczyła w 10. edycji programu rozrywkowego telewizji Polsat Twoja twarz brzmi znajomo. W 2019 roku, razem z kabaretem Paranienormalni, została wyznaczona do prowadzenia koncertu Debiutów na festiwalu w Opolu 2019. Wiosną 2020 prowadziła program Star Voice. Gwiazdy mają głos.

Michalina Sosna — mąż, dzieci

Aktorka bardzo chroni swoje życie prywatne — w sieci nie można znaleźć informacji na temat tego, czy jest mężątką, kiedy wzięła ślub, a tym bardziej czy ma dzieci.

Michalina Sosna — Instagram

Michalina Sosna prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @michalina_sosna. Na jej profilu przeważają zdjęcia związane z życiem zawodowym aktorki. Aktualnie obserwuje ją 12,8 tysięcy osób.