Marzą ci się egzotyczne wczasy? Madagaskar już na ciebie czeka!

Afryka pod kątem turystycznym jest jednym z najszybciej rozwijających się kierunków na świecie. Kolejne regiony stają się celem turystycznym, a jednocześnie są to wycieczki atrakcyjne finansowo. Szukasz kierunku na tegoroczne wczasy? Madagaskar oferuje nie tylko piękne widoki.

Historia Madagaskaru jest wyjątkowo bogata. Jest czwartą pod względem wielkości wyspą na świecie i ma wiele do zaoferowania. Dowiedz się, jak wygląda Madagaskar oraz co ciekawego może cię tam spotkać.

Poznaj Madagaskar – wakacje tam to spełnienie marzeń

Turystyka jest jednym z najważniejszych elementów gospodarki Madagaskaru. Park narodowy Isalo, park narodowy Ranomafana to ważne elementy nie tylko historii tego kraju, ale również możliwość spędzenia odprężającego czasu w naturalnym środowisku. Parki narodowe w głębi wyspy oraz najpiękniejsze rajskie plaże Afryki to zdecydowanie największe magnesy dla osób, które uwielbiają niezapomniane widoki oraz ekoturystykę. Tropikalne lasy są tam zachowane w bardzo dobrym stanie, dzięki czemu możesz mieć pełny kontakt z naturą. Z kolei piaszczyste plaże zapewnią relaks, jakiego bez wątpienia oczekujesz po letnich wakacjach. Na tę wyspę na oceanie Indyjskim można zresztą przybyć o każdej porze.

Dlaczego warto odwiedzić Madagaskar? Wakacje można zrobić sobie niemal przez cały rok. Wiele uroku ma także m.in. pora deszczowa, kiedy park narodowy Andasibe Mantadia to nie tylko niesamowite widoki, ale też niemałe wyzwanie dla turystów. Centralna część wyspy to z kolei miejsce o największym zaludnieniu na Madagaskarze. To tutaj można poznać miejscową kulturę oraz m.in. tradycyjne wierzenia afrykańskie. Większość ludności Madagaskaru stanowią katolicy, jednak nie brakuje wielu naprawdę barwnych i obcych Europejczykom tradycji.

Co warto wiedzieć o Madagaskarze?

Waluta obowiązująca w tym kraju to Ariary, ale  mile widziane są również dolary amerykańskie. Dzięki temu bez trudu kupisz pamiątki, kupisz bilet żeby zwiedzić park zoologiczny lub zapłacisz w restauracji za pyszny posiłek. Koniecznie spróbuj owoce morza! Madagaskar to świetne miejsce na wakacje, ale warto też pamiętać o paru obowiązkach związanych z podróżą w te rejony. Wyspa jest uznawana za bezpieczną, ale turyści powinni wykonać niezbędne szczepienia, żeby uniknąć problemów ze zdrowiem. Na wyspie można odbyć swoją podróż życia, ale biura podróży zachęcają do ostrożności w kwestiach zdrowotnych.

Dlaczego z całego świata warto wybrać akurat ten obszar oceanu Indyjskiego? To właśnie na Madagaskarze zachwycisz się rafą koralową, skalnym lasem oraz wieloma innymi atrakcjami. Jednocześnie możesz poznać zupełnie inną kulturę.

Tagged with: