Fajny film na wieczór. TOP 15: animowane

Od razu musimy zaznaczyć, że filmy animowane nie są jedynie przeznaczone dla dzieci. Po animacje sięgają także osoby dorosłe. Które filmy są polecane? Warto skorzystać z listy fajny film na wieczór. TOP 15: animowane.

Dubbing ma spore znaczenie

Utarło się, że filmy animowane są przeznaczone dla dzieci. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę dobry film animowany spodoba się nie tylko najmłodszym widzom, ale także znacznie szerszej publiczności. Bardzo ważna jest tutaj jakość samej animacji. Jednak najbardziej liczy się ogólna historia. Bez dobrego scenariusza oraz nieco dramaturgii żaden z filmów raczej się nie obroni i to niezależnie od samych środków wyrazu.

W animowanych filmach szczególne znaczenie ma również dubbing. Bez niego trudno jest o animację na wysokim poziomie. Do dubbingowania są zatrudniani najbardziej profesjonalni aktorzy, którzy potrafią świetnie grać swoim głosem. Biorąc to wszystko pod uwagę powstała lista – fajny film na wieczór. TOP 15: animowane.

Propozycje najlepszych filmów animowanych

Pierwsze z propozycji to „Wielka szóstka”, „Gnijąca panna młoda”, „Gdzie jest Nemo?”, „Persepolis”, „Zwierzogród”, „Twój Vincent”, „Księżniczka Mononoke” czy też „Toy Story”.

Warto także obejrzeć „Wall-E”, „Wyspa psów”, „Kraina lodu”, „Grobowiec świetlików” czy też „Fantazja”.

Absolutnym hitem jest „Król Lew”. Kto nie pamięta śmierci Mufasy, kochanych lwiątek zaczynających dorosłe życie czy też śmiesznego Timona oraz Pumby? W filmie tym również mamy czarny charakter. Jest nic Skaza. Po zabiciu Mufasy zaczyna rządzić podwładnymi i przejmuje władze. Jednak Simba wróci i zemści się za ojca. Naprawdę w filmie tym nie brakuje wielu wzruszeń, ale także powodów do śmiechu. Chyba każdy z nas pamięta wykonanie „Hakuna matata”.

Jednak absolutnym numerem jeden jest Shrek. W Shreku oraz ośle zakochaliśmy się wszyscy niemal od pierwszego wrażenia. Wcale nas to nie dziwi. Shrek to także historia miłosna. Widzimy zakochanie Shreka w Fionie. Możemy obserwować także relacje z teściami oraz także pewne podejście stereotypowe. Film ten pokazuje dzieciom, ale także osobom dorosłym, że nie liczy się wygląd. Liczy się miłość, relacje oraz bycie ze sobą w dobrych stosunkach. Z filmu tego płynie naprawdę spore przesłanie. Warto obejrzeć każdą część. Wcale nie jest tak, że każda z kolejnych części jest gorsza. Wszystkie nagrane części są równie dobre i wartościowe. Warto każdą z nich obejrzeć.

Jak widać na powyższym polecanych filmów jest naprawdę sporo. Jest w czym wybierać i co oglądać.