Co można wykonać z muliny?

Muliny są to bardzo popularne nici do haftu składające się z kilku nitek. Odpowiednio ułożone nici sprawiają wrażenie kilkuwarstwowego pasemka, które możemy dzielić wedle indywidualnego zapotrzebowania. Muliny są bawełniane lub merceryzowane o delikatnym połysku. Jej specyficzne właściwości sprawiają, że ma wiele zastosowań i spotkać ją można w wielu odmianach robótek ręcznych.

Haftowanie – najpopularniejsze zastosowanie muliny

Kolorowa mulina bardzo często wybierana jest do wyszywania i haftowania obrazków. Technika haftowania znana jest już od wielu lat, a sama mulina uznawana jest za dedykowany wyrób do materiałowych obrazów. Mulina oprócz odpowiedniej grubości, którą z łatwością możemy regulować, wyróżnia się także szeroką gamą kolorystyki poszczególnych producentów. Hafty z muliny można stosować na wszelakich domowych dekoracjach takich jak: serwetki, ręczniki, kocyki czy nawet obrusy. Piękny haft z muliny może odmienić daną dekorację nadające jej zupełnie innego wyglądu. Użycie muliny daje także możliwość odnowienia starych przedmiotów i tknąć w nie, drugie życie. Wykorzystując mulinę, możemy również haftować ciekawe wzory na odzieży, które sprawią, że wyróżnimy się spośród tłumu. Najczęściej spotykanymi wzorami są kwiaty oraz delikatne wzory boho.

Niektórzy wyszywają z muliny na gotowej kanwie, która posiada nadrukowany wzór, co znacznie ułatwia stworzenie ciekawego dzieła.

Co więcej, możemy wykonać z muliny?

  • Wiele młodych osób tworzy z muliny kolorowe bransoletki przyjaźni. Jest to forma wytwarzania biżuterii hand made, która nie zajmuje wiele czasu. Zazwyczaj bransoletki z muliny przybierają wzorzystą formę, a także mogą mieć różne grubości.
  • Naszyjniki i kolczyki, to kolejne wyroby, którymi można obdarować najlepsze przyjaciółki. Naszyjniki z muliny wykonuje się z dużą łatwością, a wszystko opiera się na wykonaniu odpowiednich pętelek w określonych miejscach różnymi kolorami nitek wraz ze sznurkiem.
  • Dekoracje świąteczne z muliny to również doskonała forma wykorzystania swoich umiejętności hafciarskich. Święta zawsze kojarzą się z różnorodną kolorystyką. Jest to także świetna okazja na wykonanie nowych ozdób choinkowych bądź też dekoracji na stół. Najczęściej spotykanymi dekoracjami są bombki z muliny bądź też pisanki w zależności, na jakie święto szykujemy dekoracje.

Jak można zauważyć, umiejętne wykorzystanie muliny może stworzyć wiele ciekawych i praktycznych projektów. Wystarczy tylko odrobina wyczucia gustu, a także spora ilość kolorowej muliny od znanego producenta!

Tagged with: