Jak ułatwić sobie wytrwanie w abstynencji? Wszywka alkoholowa Bełchatów odpowiedzią na problemy z alkoholem

Wszywka alkoholowa jest nowoczesnym sposobem na utrzymanie życia w abstynencji. Dzisiejsze czasy umożliwiły stosowanie wielu rozwiązań w walce z wieloma codziennymi problemami. Życie staje się łatwiejsze, gdy posiadamy przy sobie pełno „ulepszaczy”. Jednym z nich jest innowacyjna wszywka alkoholowa, która pozwala, nie tylko alkoholikom, pomóc w uwolnieniu się od nałogu.

Wszywka alkoholowa Bełchatów stale podbija kolejne rynki oraz zyskuje na popularności. Korzystają z niej osoby, które cierpią na alkoholizm, w różnym nasileniu oraz takie, które chcą zrezygnować z picia i potrzebują dodatkowej ochrony. Coraz większa dostępność pozwala na bezproblemowe znalezienie kliniki, która wykonuje zabieg implantacji wszywki alkoholowej. Zrozumienie istoty porzucania napojów alkoholowych będzie łatwiejsze, jeżeli zostanie wspomożone niewidzialną granicą, którą daje wszycie esperalu.

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Działanie wszywki alkoholowej opiera się na blokowaniu enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który bierze udział w metabolizmie alkoholu. Aldehyd octowy jest odpowiedzialny za występowanie kaca, którego doświadczamy po spożyciu alkoholu. Kiedy w dużych ilościach znajdzie się w organizmie odczuwane jest wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Z tego względu wszywka alkoholowa powinna stanowić świadomą metodę wspomagającą, której jesteśmy w pełni świadomi. 

Czym się wyróżnia zabieg wszywki alkoholowej?

Kluczowe dla klientów są – bezpieczeństwo, szybkość i łatwość. Cena nie stanowi dużej roli, ponieważ lek działa aż kilka miesięcy. Niektórzy szczęściarze doświadczają efektów nawet przez rok czasu. Trudność w wytrwaniu bez alkoholu jest zatrważająca, dlatego warto zapewniać sobie dodatkową pomoc. Wszywka alkoholowa ma spełniać rolę wspomagacza, który uchroni nas przed sięgnięciem po alkohol. Dobrze wykonany zabieg daje spokój na wiele miesięcy, co docenią w szczególności zaawansowani alkoholicy. Alkohol powoduje wiele problemów zdrowotnych w naszym organizmie. Wszywka alkoholowa chroni w dużej mierze przed konsekwencjami związanymi ze spożywaniem alkoholu.

Alkoholizm, a wszywka alkoholowa

Alkoholizm jest poważną chorobą, która stała się jedną z patologii społecznych. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest się uzależnić. Czasami trudność zachodzi w odmówieniu alkoholu. Co jeśli wszywka alkoholowa podejmowałaby decyzję za nas? Zaaplikowanie leku chroni przed złymi decyzjami i uczy asertywności. Odzwyczajanie się od picia może się okazać znacznie prostsze niż sądzono. 

Zalety wszywki alkoholowej

Jakie są plusy wszywki alkoholowej? Z pewnością skuteczne działanie. Pacjenci decydujący się na wszycie leku są świadomi niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą połączenie leku z alkoholem. Na skutek wzbudzania niechęci oraz strachu alkohol szybko jest odrzucany na bok. Zalety wszywki:

 • Zabieg jest prosty, nieskomplikowany i nie wymaga specjalnych przygotowań. Może z niego skorzystać praktycznie każdy, dzięki czemu grupa odbiorców jest szeroka. O ewentualnych przeciwwskazaniach decyduje lekarz specjalista. 
 • Wybranie kompetentnego i doświadczonego specjalisty wiąże się z dużym bezpieczeństwem podczas przeprowadzania zabiegu.
 • Cena jest niska, w porównaniu z długotrwałymi efektami, które sięgają nawet do 12 miesięcy.
 • Zaaplikowanie leku wspomaga skuteczność leczenia alkoholizmu.
 • Lek wszywany jest w miejscach niewidocznych dla innych osób, co nie generuje dodatkowego wstydu oraz uniemożliwia samodzielne wyjęcie tabletek. Zazwyczaj jest to pośladek bądź okolice łopatki. 
 • Zabieg jest szybki i nieskomplikowany – stanowi jednodniowy proces. Pacjent spędza w gabinecie jedynie około 30 minut.
 • Lek nie wymaga dużych cięć, dlatego ewentualna blizna jest praktycznie niewidoczna. Jeżeli pojawi się jakiś ślad, to nie stanowi większych przeszkód, ze względu na dogodne umiejscowienie na ciele. 
 • Istnieje możliwość skorzystania ze szwów rozpuszczalnych, dzięki czemu nie ma konieczności pojawienia się na wizycie kontrolnej, podczas której lekarz zdejmuje szwy. Jest to spora oszczędność czasu.
 • Lek uwalnia się natychmiastowo. Od razu po zabiegu disulfiram oddziałuje na nasz organizm i uwalnia się do krwiobiegu. 
 • Zabieg jest bezbolesny – pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, które chroni przed dolegliwościami bólowymi. Podczas zabiegu panuje pełen komfort. 
 • Każdy otrzymuje indywidualną ilość leku, która dobierana jest pod osobiste predyspozycje pacjenta. Pod uwagę brane są takie czynniki jak: waga, wiek i stan zdrowia. W formie gwieździstej umieszczane jest od 8 do 10 tabletek pod skórą pacjenta. 
 • Lek można usunąć w każdej chwili, w razie konieczności. Działanie disulfiramu znika wraz z tabletkami pod skórą. 
 • Po zakończonej kuracji można powtórzyć, w razie potrzeb, leczenie disulfiramem. Ponowne zaszycie leku nie stanowi żadnego zagrożenia, jeżeli pacjent nie spożywał alkoholu i nie miał problemów z powstrzymywaniem się od picia. 

Czy wszywka alkoholowa jest skuteczna?

W większości przypadków wszywka alkoholowa jest wystarczającym odstraszaczem. Niektórzy jednak przekonują się na własnej skórze, że nie warto łączyć jej z alkoholem. Lekarze uczulają na wszelkie zakazy każdego pacjenta. W zasadzie jedyna zasada, której należy się trzymać po zabiegu,  to bezwzględny zakaz picia alkoholu (również, gdy jest w znikomej ilości w składzie różnych produktów spożywczych). Niedostosowanie się wpłynie negatywnie na nasz komfort życia. 

Ostateczne rezultaty są zależne od podejścia osób użytkujących. Największe efekty uzyskiwane są, gdy wszywka alkoholowa podpierana jest odwykiem i terapią antyalkoholową. Wychodzenie z uzależnienia to w dużej mierze praca własna, dlatego nie należy całej odpowiedzialności zrzucać na wynalazek, który miał to wszystko jedynie ułatwić. Bycie świadomym użytkownikiem oznacza znalezienie równowagi między działaniem leku, a własną psychiką, która wymaga specjalistycznego leczenia. 

Wszywka alkoholowa, a lek doustny

Na rynku dostępne są także inne rozwiązania, takie jak tabletka doustna w formie disulfiramu. Wszywka jest lepsza pod tym względem, że nie trzeba pamiętać o przyjmowaniu tabletek. Codzienny obowiązek w formie brania leków jest uciążliwy i zależny od wielu czynników. Zdarza się zapomnieć, nie zabrać podczas wyjazdów i wiele innych. Tymczasem chirurgiczne umieszczenie leku pod skórą umożliwia nieprzejmowanie się i uwolnienie od zobowiązania. Upraszcza nasze życie i pozwala na wygodniejsze życie. Najnowsza generacja wyklucza z obiegu tradycyjne leki, na rzecz natychmiastowych i wygodniejszych rozwiązań. 

W życiu chodzi o to, żeby sobie ułatwiać. Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Wynalezienie wszywki alkoholowej znacznie zmieniło życie wielu osób. Nowoczesne wynalazki są naszą przyszłością. Rozprawianie się z problemami w sposób inteligentny uprzyjemni nasze trudy. Wszywka alkoholowa jest jedynym z takich rozwiązań. W trosce o zdrowie możemy bez problemu korzystać z tego typu metod. Wszywka alkoholowa wiąże się z bezpieczeństwem i wygodą, co stanowi duży plus dla zaawansowanych użytkowników alkoholu. Łatwiej jest dbać o siebie, gdy dysponujemy silnymi hamulcami w formie wszywki alkoholowej. 

Tagged with: