Popielaty blond farba – komu będzie pasował taki kolor włosów?

Popielaty blond farba jest kolorem, którego sława w ogóle nie przemija. Jednak jest to specyficzny bardzo kolor obok blondu platynowego, który nie pasuje już do każdej urody. Czy zatem jest to kolor dla każdego? Jak wybrać idealny odcień blondu do naszej urody?

Dla kogo?

Popielaty blond farba jest kolorem marzeniem dla wielu osób. Szukamy takiego blondu, który po pierwsze będzie idealnie pasował, a po drugie doda nam pewności siebie. Jak wygląda sprawa z popielatym blondem? Komu taki kolor będzie pasował? Na pewno osobom, które mają ciepłe tony cery, ale także osobom o jasnej karnacji. Koloryzację włosów na popielaty blond na pewno się odradza go u brunetek, które mają średnią czy też ciemną cerę. Uzyskamy wówczas mocny kontrast oraz problemu z utrzymaniem pozyskanego koloru. Jeśli kolor ten chcą uzyskać brunetki to musimy pamiętać o rozjaśnieniu. Taki zabieg niestety wiąże się z uszkodzoną łuską włosa i doprowadza do zniszczenia włosów.

Musimy wiedzieć, że na włosach, które są zniszczone nawet najpiękniejszy kolor farby nie będzie wyglądał tak dobrze jak na w pełni zdrowych włosach. W takowym przypadku warto posłuchać się fryzjera czy też wizażysty i postawy na ciepłe tony, które nie tylko podkreślą nasze rysy twarzy, ale także naszą karnację. Gdy na naszej skórze pojawi się opalenizna, to blond popielaty zadbać także o to, aby nasza opalenizna nie została przyciemniona kolorem włosów.

W jaki sposób uzyskać odcień idealny?

Uzyskanie koloru idealnego bywa naprawdę ciężkie. Najłatwiej będzie uzyskać kolor taki na włosach, które mają naturalny blond czy też jasny blond. O blondynkach naturalnych, które przed sobą mają pierwszą koloryzację kolor powinien być na pewno łatwiejszy w uzyskaniu. Popielaty blond pomimo, że jest nieco ciemniejszy od blondu platynowego wymaga nadal rozjaśnienia włosów. Sposobem najłatwiejszym będzie skorzystanie tutaj z pomocy prawdziwego specjalisty. Fryzjer odpowiednio dobierze stężenie rozjaśniacza, jak i także odcień farby. Wszystko po to, aby włosy nie zostały zbyt uszkodzone, a kolor pozostawał trwały przez znacznie dłuższy czas. Uzyskanie koloru idealnego w zaciszu domowym może być trudniejsze, ale jednak nie niemożliwe.

Wybór fryzjera z wysokiej półki jest tutaj kluczowy. Niestety wciąż wielu fryzjerów ma problemy z koloryzacjami i opierają się na dawnych technikach. Jaki jest tego efekt? Włosy nie dość, że nie są w pożądanym przez nas kolorze, to jeszcze dodatkowo po koloryzacji są bardzo zniszczone. Wiemy o tym doskonale i chcemy tego uniknąć.