Keratynowe prostowanie włosów opinia – czy warto się skusić?

Gdy mamy problem z przesuszonymi oraz puszącym się włosami, które są trudne do ułożenia, to najczęściej sięgamy po prostownicę. Jednak stosowanie prostownicy przez dłuższy czas nie zrobi dobrze naszym włosom, wręcz przeciwnie. Włosy, które są poddawane stylizacji w bardzo wysokich temperaturach stają się matowe, przesuszone oraz także podatne na zniszczenia. Co będzie alternatywą dla prostowania włosów. Na pewno keratynowe prostowanie włosów. Sprawdźmy keratynowe prostowanie włosów opinie.

Dla kogo jest to rozwiązanie?

Wiemy już, że keratynowe prostowanie włosów opinia jest niesamowicie pozytywna. Czym jest keratyna? Jest to nic innego jak białko, które stanowi jeden z budulców głównych włosa. Zabieg prostowania włosów przy pomocy keratyny polega na tym, aby do wnętrza włosa wprowadzić keratynę, aby uzupełniła ona ubytki w strukturze włosa. Nie tylko dzięki temu pogrubimy nasze włosy, ale także je uelastycznimy. Dodatkowo możemy nasze włoski wygładzić, jak i także nadać im bardzo zdrowy wygląd.

Zabieg prostowania keratynowego włosów swoje pochodzenie ma w Brazylii. Większość kobiet brazylijskich to posiadaczki kręconych włosów. Włosy te ze względu na wilgoć, jak i także wpływ słońca się puszą oraz są niezwykle trudne do ułożenia. Właśnie z myślą o takim typie włosów opracowana została sama formuła zabiegu. Prostowanie keratynowe włosów świetnie się sprawdzi u tych z nas, których włosy są szorstkie, wysuszone, plączące się i mają spore skłonności do puszenia, jak i także trudności z samym układaniem.

O zabiegu

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem, który jest już dostępny w większości salonów fryzjerskich. Jego wykonanie samo w sobie jest bardzo proste. Możemy przeprowadzić zabieg ten nawet w warunkach domowych. Zabieg prostowania keratynowego nie wymaga od nas użycia żadnych substancji chemicznych, które mogłoby być specjalnie szkodliwe dla naszych włosów. Keratyna wprowadzona zostaje do wnętrza włosa jedynie przy pomocy bardzo wysokiej temperatury. Keratynowe prostowanie włosów może zostać wykonane także na włosach rozjaśnianych, jak i także farbowanych. Również zniszczenia, które są spowodowane innego rodzaju zabiegami nie stanowią żadnych przeciwwskazań do zastosowania keratyny. Zależnie od skłonności naszych włosów, jak i także tego w jaki sposób je pielęgnujemy po zabiegu utrzymać się mogą nawet do pięciu miesięcy. Jest to zatem bardzo spory okres czasy. Nie powinnyśmy przed prostowaniem włosów myć ich na około 48 godzin. Dzięki temu uda się wzmocnić samo działanie keratyny.