Masaż lomi lomi – jak wygląda?

Na przestrzeni ostatnich lat z roku na rok popularność masażów lomi lomi gigantycznie wzrosła w obszarze całego świata, przy czym również stała się wysoce pożądana na terenach Polskich. Określenie „lomi lomi” wywodzi się pierwotnie z języka hawajskiego oraz samoańskiego, i oznacza ono naciskanie, ugniatanie lub pracowanie nad swoim wnętrzem oraz wyglądem zewnętrznym. W kontekście masażu termin ten odnosi się bezpośrednio do naszego ciała oraz indykuje sposób wykonywania tego procesu. Czasami „lomi lomi” może być także tłumaczone jako delikatny dotyk kociej łapy, co również świadczy o doznaniach odczuwanych podczas masażu.

Uważa się, że do skutków wykonania wspomnianego masażu należy zgłębione uczucie relaksacji, błogości wraz z poczuciem szczerego zadowolenia wewnątrz ciała oraz duszy. Wiele osób także twierdzi, że po odbyciu masażu czuła się wyjątkowo odprężona oraz ich zapotrzebowanie na kontakt fizyczny zostało w zupełności spełnione.

Czy zatem posiadając te informacje jest coś jeszcze, o czym powinno się wiedzieć przed próbą podjęcia się takiego masażu? Jak właściwie taki masaż jest wykonywany oraz jaki wpływ na ciało ma jego prawidłowe przeprowadzenie? Odpowiedzi na te pytania oraz inne zagadnienia z nimi związane znajdziecie już w naszym artykule.

Czym właściwie charakteryzuje się masaż lomi lomi oraz na czym on polega?

Masaż lomi lomi jest wykonywany głównie za pomocą dłoni oraz przedramion na obszarze całego ciała z wyjątkiem intymnych miejsc. Żeby móc przeprowadzić taki zabieg, niezbędne jest zastosowanie wyspecjalizowanego oleju podgrzanego do ciepłej temperatury, która ma za zadanie w przyjemny sposób obtulić naszą skórę. W większości przypadków zastrzega się, że masaż koniecznie musi być przeprowadzony na osobie nagiej, niemniej z oczywistych względów części intymne podczas tego procesu są zasłaniane. Warto jest mieć to na względzie przy chęci podjęcia się takiego masażu, jeżeli nie czujemy się komfortowo będąc niemalże zupełnie nagim. Jeśli jednak zgodzimy się na przeprowadzenie takiego masażu, zdecydowanie muzyka temu towarzysząca uspokoi naszą niepewność i pozwoli nam zapomnieć o naszym potencjalnie niezręcznym usytuowaniu. Ponadto, muzyka stosowana podczas tego zabiegu nie jest w żadnym stopniu przypadkowa, gdyż jest ona precyzyjnie selekcjonowana do zapewnienia jak najlepszych doznań oraz poczucia wewnętrznej harmonii.

Kliknij i wybierz masaż relaksacyjny w Krakowie dla siebie

Co wiele osób może zaskoczyć, masaż lomi lomi zawsze jest wykonywany dla każdego pacjenta w sposób zindywidualizowany. Wynika to z powodu istnienia potencjalnych przeciwwskazań dla niektórych osób posiadających określone kondycje zdrowotne, zatem przed każdą taką wizytą będziemy pytani o określone czynniki naszego stanu zdrowia. Następnie, według podanych informacji masażysta dopasuje odpowiednią technikę wykonywania masażu. Taka osoba zasadniczo jest zobligowana do reakcji na otrzymywane reakcje organizmu, zatem ruchy wykonywane podczas zabiegu powinny być proste, ale jednocześnie płynne i odpowiednio dopasowane do określonej sytuacji. Istotnym aspektem jest także przygotowanie pomieszczenia, w którym ma się odbyć właściwy masaż. Tradycyjnie masaż ten jest przygotowywany na kamiennym podeście lub stole, zatem pokój musi być odpowiednio nagrzany, aby pacjentowi nie było zimno podczas gdy jest on nagi.

Jak w praktyce jest wykonywany masaż lomi lomi oraz jakie skutki ze sobą niesie?

W większości placówek oferujących m.in. właśnie usługi masażu lomi lomi dzieli jego proces wykonywania na kilka poszczególnych etapów przeprowadzanych w określonej kolejności. Podczas pierwszego etapu skupienie masażysty powinno znajdować się na plecach, nogach oraz ramionach, gdy klient w tym czasie leży swobodnie na brzuchu. Kolejny etap wymaga od pacjenta zmiany pozycji, aby tym razem leżał na plecach. Wtedy masażysta powinien zacząć się zajmować brzuchem, klatką piersiową, nogami oraz ramionami. W tym etapie masażysta zaczyna swój ruch od barku, używając przy tym swoich przedramion.

W następnej kolejności masażysta powinien przejść przedramieniem przez kręgosłup, jednocześnie nim obracając. Tą metodą masażysta będzie także wyznaczał linię ruchu na pośladku. Później za pomocą drugiego przedramienia jest wykonywany ruch od drugiego barku przesuwającego się stopniowo w dół ciała. Istotna w tym przypadku jest ciągłość oraz płynność wykonywanego ruchu. Jeżeli linia ruchu przebiega przez plecy, powinna ona się zaczynać od ramienia i stabilnie przemieszczać się przez klatkę piersiową oraz niżej pozycjonowane żebra. Idąc dalej, powinien się zacząć właściwy masaż okolic brzucha, który następnie wraca swoim ruchem do ramienia poprzez bok ciała. Całość masażu powinna mieścić się czasowo w obrębie 90 minut aż do maksymalnie 120.

Dla lepszych rezultatów zaleca się wypicie dużej ilości wody przed zaczęciem usługi oraz po jej skończeniu. Nasze ciało powinno się wtedy znacząco rozluźnić, a ruchliwość stawów ulega polepszeniu. Również zauważalna jest zmiana przy przemianie materii, skutkując jednocześnie lepszą wydolnością układu trawiennego. Nasze krążenie krwi znacząco się poprawi oraz przyspieszony zostanie proces spalania tkanki tłuszczowej. Ponadto zaspokojone zostaną nasze potrzeby umysłowe, duchowe, a nawet cielesne, co pozwala masażowi lomi lomi na miano doskonałej ucieczki od stresującego środowiska w codziennym życiu.

Tagged with: