Jakie są modele staników sportowych?

W obecnych czasach wiele aktywnych kobiet zamiast tradycyjnej bielizny decyduje się na modele sportowe. Dotyczy to głównie topów i biustonoszy, które oprócz walorów estetycznych, zapewniają również odpowiednie wsparcie podczas treningu.

Jakie rodzaje staników sportowych są obecnie dostępne?

Najpopularniejszymi stanikami sportowymi są oczywiście modele kompresyjne. Ta opcja przypomina krótką, obcisłą koszulkę, która oprócz podtrzymania piersi, zapewnia także lekkie dociśnięcie gruczołów sutkowych do klatki piersiowej. Należy jednak zauważyć, że taki stanik kategorycznie nie nadaje się dla dużego biustu. Jest on najodpowiedniejszy dla właścicielek biustu z miseczkami o rozmiarze 0, 1 lub 2. Jednak nawet dla małego biustu dość trudno jest znaleźć odpowiedni stanik kompresyjny, ponieważ konieczne jest wybranie opcji, która dobrze pasuje, ale nie przygniata naczyń krwionośnych i nie zaburza krążenie krwi. Dzięki temu nie powoduje niepotrzebnego dyskomfortu. Ponadto modele kompresyjne kategorycznie nie nadają się jako model na co dzień, zaleca się nosić je tylko podczas uprawiania sportu, a zaraz po treningu zdejmować. 

Kolejnym rodzajem staników sportowych są biustonosze zamknięte. Zazwyczaj posiadają one miękkie miseczki, ale są też opcje z formowanymi, twardymi miseczkami z fiszbinami. Charakteryzują się sztywną ramą, która zapewnia maksymalny poziom wsparcia. Ta wersja staników sportowych jest idealnym wyborem dla dużych piersi. Specjalna konstrukcja tego rodzaju bielizny pozwala na podtrzymanie każdej piersi z osobna. Biustonosze kapsułkowe nadają się nie tylko dla posiadaczek dużego biustu, ale także dla Pań uprawiających sport, które mają mniejsze rozmiary piersi.

Jeśli aktywna kobieta również podczas ćwiczeń chce wyglądać atrakcyjnie oraz zamierza wyeksponować swoją sylwetkę i sprawić, aby była ona bardziej uwodzicielska, to może wybrać opcję z efektem push up. Uzyskuje się go dzięki specjalnym wkładkom, które znajdują się w dolnej i bocznej części miseczki. 

Jeżeli więc zamierzamy zakupić produkt wysokiej jakości, to warto postawić na sprawdzone produkty. Najlepszym więc wyborem będzie bielizna Sloggi, czy też Triumph. Oczywiście warto także postawić na typowo sportowe marki, takie jak Adidas, czy też Reebok. Jednak przed zakupem jakiejkolwiek odzieży, zawsze należy uważnie przeczytać oznaczenia na metce. Co więcej, jeśli chodzi o wybór bielizny sportowej, musimy przestudiować nie tylko skład tkaniny, ale także dodatkowe funkcje modelu. Z  całą pewnością te informacje pomogą nam dokonać właściwego wyboru.

Bardzo istotną wytyczną przed zakupem bielizny sportowej jest rodzaj materiału i jego stopień odprowadzania wilgoci. Modele sportowe nadają się do bardziej intensywnych obciążeń, ponieważ są zwykle wykonane z materiału, który ma zdolność wchłaniania i szybkiego usuwania wilgoci na zewnątrz.

Niektóre staniki mają także przesunięte szwy wewnętrzne lub zupełnie ich nie posiadają. Takie rozwiązania zazwyczaj polecane są kobietom o wrażliwej skórze. Można także spotkać modele wykonane z antybakteryjnego materiału, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, nawet jeśli dużo się pocimy. 

Przy tak wielu opcjach oraz dużym wyborze wzorów i modeli bielizny sportowej, z całą pewnością każda  aktywna kobieta znajdzie coś dla siebie.

Polecamy!

Tagged with: