Czym różnią się od siebie buty narciarskie?

Podczas wyboru butów do jazdy na nartach warto zwrócić uwagę na kilka poszczególnych aspektów. Należy pamiętać, że wbrew pozorom, buty narciarskie dla mężczyzn, jak i buty narciarskie dla kobiet znacząco się od siebie różnią. Chcąc dobrać idealne buty narciarskie warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się, czym charakteryzują się poszczególne modele oferowane nam przez rynek sportowych akcesoriów!

Planujesz wyjazd na narty? Nie zapomnij o odpowiednich butach narciarskich!

Wiele osób jeżdżących na nartach, na etapie kompletowania sprzętu narciarskiego, znacznie większą uwagę przywiązuje do wyboru nart, niżeli do wyboru butów narciarskich. Nie można jednak zapominać, że choć narty również są bardzo istotne, to w rzeczywistości znacznie ważniejszym elementem wyposażenia każdego narciarza są buty narciarskie. Wytłumaczenie takiej hierarchii jest banalnie proste – to właśnie buty są łącznikiem pomiędzy naszym ciałem a nartami. Nawet w przypadku, w którym wyposażysz się w najwyższej jakości model nart, nie będą one spełniać swojej roli bez porządnych butów narciarskich!

Buty narciarskie przekazują wszelkie impulsy na narty, co w późniejszym czasie przekłada się na łatwość jazdy, jak również pokonywanie zakrętów. Dobierając idealne buty narciarskie musisz pamiętać, że nie mogą one być ani zbyt duże, ani też zbyt małe! Złe dopasowanie obuwia narciarskiego wiąże się nie tylko z odczuwaniem dyskomfortu, ale także zwiększa ryzyko wypadku, poprzez znacznie mniejszą kontrolę nad nartami.

Czym różnią się buty narciarskie damskie i męskie?

Wbrew pozorom, ilość różnic pomiędzy obuwiem narciarskim dla kobiet i dla mężczyzn nie jest mała. W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że buty narciarskie damskie posiadają zupełnie odmienną budowę w przeciwieństwie do butów męskich. Męskie buty narciarskie charakteryzują się znacznie szerszą i większą numeracją, a niekiedy również odmiennym kształtem. Co ciekawe, buty przeznaczone dla panów są również sztywniejsze i twardsze, niż te przeznaczone dla pań. Nie można się temu dziwić, w końcu muszą one wytrzymać nieco większe obciążenie podczas zjazdu z uwagi na wagę narciarza.

Obuwie damskie przeznaczone do jazdy na nartach charakteryzuje się nieco mniejszymi rozmiarami, a także widocznie niższą cholewką oraz zwężonym przodem buta. Coraz częściej, producenci butów narciarskich wyposażają obuwie damskie w dodatkową ocieplinę taką jak polar, wełna Merino czy też Thinsulate.

Wybierz idealne buty narciarskie dopasowane do Twoich potrzeb!

Dla pań ceniących sobie niezwykły komfort, jak również perfekcyjne wykonanie, z całą pewnością fantastycznie sprawdzą się buty narciarskie Salomon damskie! Jak zapewne wiesz, zakładając buty narciarskie zazwyczaj spędzamy w nich kilka kolejnych godzin, dlatego też, tak istotne jest dokładne ich dobranie – powinny być one maksymalnie wygodne i komfortowe! Pamiętaj, że jakość butów narciarskich wpływa znacząco na styl Twojej jazdy, ale także na Twoje bezpieczeństwo!

Tagged with: