Acne Derm opinie – co musimy wiedzieć o tym kremie?

Acne Derm opinie to bardzo dobry krem na trądzik oraz na przebarwienia. Jest on niezwykle często wykorzystywany w dermatologii. Jest on dostępny w aptekach bez okazania recepty oraz do tego nie podlega refundacji. Możemy go kupić w tubie o pojemności dwudziestu gramów.

O preparacie

Acne Derm opinie jest wykorzystywany głównie w leczeniu pospolitego trądziku. Czynną substancją w tym wypadku jest tak zwany azelainowy kwas. Wykazuje on bardzo istotne działanie przeciwbakteryjne, szczególnie wobec bakterii, które są bezpośrednio odpowiedzialne za rozwój trądziku. W efekcie działania możemy zaobserwować znaczne zmniejszenie liczby zaskórników. Krem powoduje mocne normalizowanie przebiegu procesu powstawania keratyny, a do tego spowalnia u nas rogowacenie się naskórka. Wśród innych właściwości tego leku wskazać można także wybielające działanie, stąd właśnie używany jest także na przebarwienia.

Wskazania do stosowania, przeciwwskazania i dawkowanie

Preparat ten jest zalecany przy stosowaniu trądziku pospolitego oraz także przebarwień skóry u dorosłych osób, jak i także u dzieci, ale tylko tych, które ukończyły dwunasty rok życia.

 A jak wyglądają przeciwwskazana? Na pewno nie możemy stosować kremu, jeśli u danego pacjenta występuje nadwrażliwość na sam kwas azelainowy czy też na inne składniki. Preparat ten nie powinien wykorzystywany być u dzieci, które nie ukończyły dwunastego roku życia.

Jeśli chodzi o dawkowanie, to musimy wiedzieć, że lek ten stosuje się miejscowo oraz zewnętrznie. Zalecanym dawkowaniem tego kremu jest nanoszenie dwa razy na dobę po około jednego grama leku na miejsca zmienione chorobowo. Ilość taka odpowiada paskowi kremu o długości czterech centymetrów. Nie należy na pewno przekraczać dopuszczalnej maksymalnej dobowej dawki preparaty, która wynosi osiem gramów, a przy stosowaniu na okolice pleców oraz klatki piersiowej dziesięć gramów. Przed samą aplikacją kremu skórę ze zmianami powinniśmy umyć oraz starannie osuszyć, a po aplikacji dokładnie powinniśmy umyć ręce. Jeśli pacjent równocześnie stosuje inne preparaty, które są na skórę nakładane miejscowo to powinien je aplikować pomiędzy poszczególnymi dawkami Acne-Derm.

A jak długo powinniśmy stosować krem Acne-Derm? Zalecanym czasem leczenia jest czas minimum czterech tygodni. Czasem maksymalnym jest czas wynoszącym sześć miesięcy. Dla uzyskania efektów trwałych koniecznie musimy zdecydować się na leczenie kilkumiesięczne.

Na pewno leczenie przyniesie upragniony skutek i będziemy mogli cieszyć się pozbyciem nieestetycznych zmian.