Wszywka alkoholowa Łódź to podskórne wszycie tabletek z lekiem

Alkoholizm jest bardzo ciężką chorobą, która dotyka coraz większą liczbę osób, również w młodym wieku. Jak rozpocząć walkę z uzależnieniem alkoholowym?

Czy można wrócić do życia w całkowitej trzeźwości? Odpowiedź jest twierdząca. Najlepiej w takiej sytuacji wspomóc się początkowo farmakologią. W poniższym artykule przedstawimy państwu sprawdzoną metodę walki z chorobą alkoholową jaką jest awersyjna metoda walki z alkoholizmem – czyli wszywka alkoholowa Łódź https://odtrucielodz.pl/wszywka-alkoholowa-esperal-lodz/.  

Czym jest i jak działa Esperal?

Esperal jest lekiem. Występuje w formie niewielkich tabletek, które są wszywane głęboko pod skórę osoby uzależnionej. Od razu po wykonaniu zaszycia alkoholowego tzw. wszywka zaczyna działać. Jej działanie wykazuje się tylko po połączeniu z alkoholem. Osoby z wszywką mają całkowity zakaz spożywania alkoholu. Aktywny składnik wszywki: Disulfiram WZF po połączeniu się nawet z niewielką ilością napojów alkoholowych powoduje silne działania niepożądane. Większość z nich do złudzenia przypomina silne zatrucie alkoholowe (mdłości, wymioty, drżenie mięśni itp.) lecz nic bardziej mylnego. Nieprzyjemne doznania są dużo silniejsze i trwają nawet do 10 godzin. W skrajnych przypadkach połączenie alkoholu z wszywką może spowodować nawet zawał serca. Pacjenci decydujący się na leczenie awersyjne nie muszą martwić się, że zapomną wziąć lek, co jest jego dużym atutem. 

Dla kogo jest zalecana jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa jest polecana wszystkim osobom, które są silnie zmotywowane do walki z nałogiem alkoholowym. Natomiast potrzebują dodatkowego wsparcia, który skutecznie powstrzyma ich przed piciem alkoholu. Mnóstwo osób, które chcą rozpocząć walkę z alkoholizmem, nie jest w stanie przestać pić alkoholu. Dużym ułatwieniem jest dla nich terapia awersyjna czyli wszywka alkoholowa Esperal.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Długość działania tabletek z Esperalem jest na tyle wystarczająca aby pozwolić uzależnionemu na powrót do normalnego, trzeźwego życia bez spożywania alkoholu. Podczas całego czasu działania terapii awersyjnej uzależniony powinien podjąć inne formy leczenia alkoholizmu oparte na psychoterapii. Wszywka alkoholowa działa do roku czasu, chociaż producent w ulotce oryginalnego leku wskazuje na czas działania leku: 8 miesięcy. Tylko kompleksowa terapia alkoholowa pozwoli na powrót uzależnionemu do całkowitej trzeźwości. Podskórne wszycie tabletek z Esperalem uniemożliwia samodzielne pozbycie się wszywki przez osobę uzależnioną, dlatego jest to  stanowi bardzo pewne rozwiązanie niż leki, które pacjenci muszą przyjmować regularnie.

Jak należy przygotować się do zabiegu zaszycia alkoholowego?

Do zaszycia nie jest wymagane szczególne przygotowanie pacjenta. Nie jest on zobligowany do tego aby wykonywać dodatkowe badania. Lekarz nie wymaga od pacjenta też skierowania na zabieg. Najważniejszym zaleceniem przed wykonaniem zaszycia jest całkowita abstynencja uzależnionego pacjenta na minimum dobę przed implantacją leku. Jeżeli uzależniony przyjdzie na zaszycie w stanie wskazującym, nie zostanie dopuszczony do zabiegu. Zaszycie w takiej sytuacji nie może być wykonane przede wszystkim dlatego, że grozi to wystąpieniem natychmiastowej reakcji disulfiramowej, która może stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, lecz również i życia pacjenta. Pacjent zgłaszający się do specjalistycznej placówki na zaszycie, nie musi sam kupować leku Disulfiram WZF, który jest wydawany tylko na receptę. W gabinecie tym oryginalny lek jest wliczony w cenę zabiegu. W walce z chorobą alkoholową warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pokierują całym procesem leczenia tak, żeby był on jak najbardziej skuteczny oraz w pełni bezpieczny. Lekarze przyjmujący w sprawdzonych placówkach są doświadczeni w walce z alkoholizmem przy pomocy terapii awersyjnej. Po zaszyciu warto zgłosić się do zamkniętej placówki leczenia uzależnień na terapię grupową lub indywidualną. Wszywka alkoholowa wymusza skutecznie abstynencję u alkoholika, jednak stosowana samodzielnie nie wyleczy uzależnionego z nałogu alkoholowego. 

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg zaszycia alkoholowego wykonywany jest zawsze w znieczuleniu miejscowym, które nie wpływa w żaden sposób na świadomość pacjenta. Przez cały czas wykonywania procedury zaszycia jest on świadomy. Przed implantacją leku – chirurg rozmawia z pacjentem na temat jego ogólnego stanu zdrowia oraz przebytych chorób i schorzeń aby wykluczyć wszystkie ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jeżeli uzależniony zostanie dopuszczony do implantacji, podpisuje świadomą zgodę na zabieg. Zaszycie polega na wsunięciu w niewielką szczelinę (wyciętą przez chirurga)  odpowiednio dobranej ilości tabletek z lekiem. Miejscem wszycia tabletek to najczęściej okolice łopatek lub pośladka. Rana po zabiegu zaszywana jest szwami rozpuszczalnymi. Po zabiegu nie jest widoczna blizna oraz nie jest wymagany dłuższy okres rekonwalescencji. 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zaszycia?

Przeciwwskazań nie jest dużo, ale jak każdy zabieg z zakresu medycyny również wszycie Esperalu ma pewne przeciwwskazania, a są to:

  • stan nietrzeźwości pacjenta w dniu planowanego podskórnego wszycia tabletek z Esperalem,
  • ciąża i laktacja w przypadku kobiet,
  • zażywanie niektórych leków (w których składzie występuje alkohol),
  • zaburzenia psychiczne (psychozy),
  • próby samobójcze w przeszłości,
  • nadwrażliwość na aktywne składniki wszywki alkoholowej,
  • brak odpowiedniej motywacji do leczenia Esperalem.

Wszystkie inne ewentualne przeciwwskazania do zaszycia wykluczane są każdorazowo w szczegółowym wywiadzie medycznym przeprowadzonym zawsze przed wykonaniem podskórnego wszycia Esperalu.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Okres działania leku to 8 do 12 miesięcy. Producent podaje, że wszywka działa średnio 8 miesięcy. Doświadczenie medyczne pokazuje jednak, że wszywka alkoholowa Esperal wykazuje swoje działanie nawet do roku czasu. Po zakończeniu działania leku, jeżeli pacjent uzna to za konieczne, zabieg zaszycia można przeprowadzić ponownie. Oczywiście z wykluczeniem wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki alkoholowej Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal jest metodą farmakologiczną. To lek, który jest wszywany pod skórę pacjenta. Dzięki temu uzależniony nie musi się martwić, że zapomni przyjąć leku. Wszywka rozpoczyna swoje działanie od razu po wykonaniu zaszycia alkoholowego. Działa tylko po połączeniu z alkoholem (nawet jego niewielką ilością). Zaburza jego metabolizm, co powoduje wystąpienie wielu nieprzyjemnych dolegliwości: mdłości, wymiotów, drżenia mięśni, nadmiernej potliwości i wielu innych. Niektóre z nich mogą spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu uzależnionego pacjenta. Jeżeli po implantacji Esperalu pacjent zgłosi się na inne formy psychoterapii (indywidualną, grupową) istnieje duże prawdopodobieństwo, że pacjent wyleczy się z alkoholizmu i powróci do dawnego życia w całkowitej trzeźwości. 

Tagged with: