Wiosenna metamorfoza sypialni

Wraz z pojawieniem się wiosny , oprócz prac na ogrodzie czy wokoło domu przychodzi myśli również o sypialni. Wiele osób w tym okresie planuje remont lub lifting sypialni. Wiosna jest taką porą roku kiedy natura budzi się do życia, pojawia się więcej słońca co sprawia że mamy więcej energii oraz ochoty do zmian czy działań. Nie zawsze jednak potrzebujemy gruntownego remontu aby odświeżyć wnętrza domu , czasem wystarczy tylko pomalować ściany i zadbać o odpowiednie dodatki.

Lifting wnętrza tańszym sposobem na nową sypialnię

Często zastanawiamy się czy zrobić remonty sypialni czy tylko sam lifting. Żeby dobrze odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy wiedzieć czy nasza sypialnia wymaga gruntownego remontu czy nie. Bo jeśli mamy dobrą elektrykę , równe ściany , w dobrej kondycji panele to trzeba się zastanowić czy taki wydatek mam sens. Jeśli powyższe warunki pozostają spełnione warto zastanowić się na liftingiem. Przez lifting rozumiemy zabiegi ,, lekkiego remontu”.

Malowanie sypialni

Najprostszym i najszybszym sposobem aby odświeżyć naszą sypialnię jest malowani ścian. Do takiego zabiegu możemy wynająć ekipę lub spróbować to zrobić samemu. Do tego będziemy potrzebować takich rzeczy jak :

-Farba

-Kuwetka na farbę.

-Wałki.

-Taśmy malarskie.

-Folia ochronna.

Przed przystąpieniem do malowania , warto zabezpieczyć podłogę jak również meble których nie możemy wynieść folią ochroną.

Jako że mamy wiosnę warto rozważyć naturalne kolory takie jak zieleń czy biel lub mix tych kolory Coraz bardziej popularnym kolorem wnętrz staje się odcień zieleń taki jak butelkowa zieleń.

Świętym rozwiązaniem oprócz malowania stają się fototapety , i tu do wyboru mamy setki opcji takich jak motywy miast, motywy natury , czy akcenty artystyczne.

Przemeblowanie dobra opcja zmiany wyglądy wnętrza bez remontu

Często nie zdajemy sobie sprawy ile może zdziałać prosty zabieg jakim jest przemeblowanie. Po remoncie , czy zakupu domu lub mieszkania wprowadzamy się na szybko i chcemy jak najszybciej się urządzić, jest to całkowicie zrozumiałe. Jednak w pośpiechu nie zawsze ustawimy nasze meble tak żeby było najwygodniej czy najładniej.

Warto przemyśle czy nie poprzestawiać inaczej mebli niż obecnie , jest to na tyle fajne że zawsze możemy wrócić do pierwotnego rozmieszczenia. Tak czy inaczej zachęcamy do próbowania i testowania ustawień sypialni. Czasem nawet nie wielka zmiana wprowadza pewną ,,nowość” i daje poczucie zmiany.

Dodatki do sypialni jako nie doceniany element wnętrz

Przy planowaniu metamorfozy sypialni nie wolno pominąć ważnych dodatków. I tu znów można się okazać że dobierając odpowiednie dodatki nasza sypialnia nabierze witalności oraz nowego wyglądu.Podczas wiosennych porządków nie rzadko jednym z pierwszych czynności jest zmiana firan. Warto wybrać modne firany takie jak panele czy zasłony, jak również coraz modniejsze firany wcinane laserowo.

Ważnym i rzadko doceniamy dodatkiem do sypialni to porządna pościel. I tu również możemy zastanowić się nad motywem pościel , jedni lubią naturę jak np. Pościel w liście, inni zaś klasykę jak pościele gładkie czy geometryczne. Coraz popularniejsze stają się również pościele Glamour. Oprócz samego wzoru należy zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny z jakiej uszyta jest pościel. My polecamy pościele bawełniane lub z prawdziwej porządnej satyny. Do wyporu mamy setki wzorów i z pewnością każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie który urozmaici Państwa sypialnię.

Jeśli mamy już nową pościel warto rozważyć kolorowe prześcieradło. Przecież na rynku dostępne są prześcieradła w wielu ciekawych kolorach takich jak : turkus, błękit , seledyn , butelkowa zieleń czy choćby czerwień. Wiele osób kupuje głównie prześcieradła w kolorze szarym, a przecież możemy urozmaicić swoje wnętrze i nawet taką rzeczą jaką jest prześcieradło udekorować naszą sypialnię , jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia. Przy wyborze dobrego kolorowego prześcieradła należy zwrócić uwagę na gramaturę , oraz tkaninę aby nasze nowe prześcieradło nie okazało się produktem jednorazowym.

Tagged with: