Weekend z dzieckiem w termach. Dlaczego to świetny pomysł?

Masz już dość spędzania weekendów z dzieckiem na robieniu ciągle tego samego? Chcesz wreszcie zorganizować jakiś wyjazd, który będzie atrakcyjny dla wszystkich członków rodziny? Mamy dla Ciebie bardzo dobrą propozycję. Weekend z dzieckiem warto spędzić w termach, czyli w kompleksie basenowym zasilanym wodą termalną. Brzmi nietypowo, ale uwierz, że to naprawdę będzie strzał w dziesiątkę. Przekonać powinny Cię argumenty, które przytaczamy w tym artykule.

Mnóstwo atrakcji również dla najmłodszych

Wciąż można się spotkać z opinią, że termy to propozycja wyłącznie dla kuracjuszy. Nic bardziej mylnego. Współczesne kompleksy termalne są projektowane i budowane także z myślą o rodzinach z dziećmi. Dlatego nie brakuje w nich atrakcji dla najmłodszych gości. Niezależnie od tego, czy masz w domu maluszka, przedszkolaka, szkolniaka czy zbuntowanego nastolatka, możesz mieć pewność, że pociecha nie będzie się nudzić podczas pobytu na termach.

Oczywiście wiele zależy tutaj od tego, jakie termy wybierzesz. Planując wypad z całą rodziną zawsze zacznij od sprawdzenia listy atrakcji. Niekoniecznie powinny to być kameralne termy, które rzeczywiście mogą zagwarantować odpoczynek w spokoju, ale jednocześnie dają niemal pewność, że dzieci będą narzekać na nudę.

Dobroczynne właściwości wody termalnej

Być może zastanawiasz się, jaki jest sens jechać np. kilkaset kilometrów na termy na Podhalu, skoro znacznie bliżej masz aquapark? Różnica, jak zwykle, tkwi w szczegółach, a w tym przypadku w wodzie. Ta zasilająca termy ma bardzo cenny skład, co może mieć duże znaczenie również dla Twojego dziecka.

Woda termalna jest pozyskiwana z bardzo głębokich pokładów (jej źródła znajdują się nawet kilka kilometrów pod ziemią), gdzie jest naturalnie podgrzewana przez magmę. Dzięki temu nie tylko ma komfortową temperaturę, ale również jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń będących efektem działalności człowieka oraz zawiera mnóstwo dobroczynnych składników – w tym kilkadziesiąt minerałów.

Wszystko to sprawia, że kąpiele termalne mają znakomity wpływ na zdrowie oraz kondycję skóry. To ważna informacja zwłaszcza dla rodziców, których dziecko cierpi na różnego rodzaju schorzenia skórne, w tym na tle alergicznym. Woda termalna znakomicie nawilża, zawarte w niej składniki odkładają się w warstwie rogowej i głębokich pokładach skóry. Ma pH zbliżone do pH ludzkiej skóry, wykazuje działanie antyseptyczne, łagodzące podrażnienia, doskonale sprawdza się w kuracji atopowego zapalenia skóry i łuszczycy.

Jeśli więc Twoje dziecko ma problemy skórne, to weekend na termach na pewno dobrze mu zrobi. Poza tym taki wypad można w ciemno polecić rodzicom dzieci z chorobami układu oddechowego, z często nawracającymi infekcjami, zaburzeniami metabolicznymi czy po różnego rodzaju urazach ortopedycznych.

To warto wiedzieć

Z term mogą korzystać już niemowlęta – woda termalna jest bardzo bezpieczna dla delikatnej skóry maleńkiego dziecka, odpowiednio ją nawilżając oraz łagodząc podrażnienia i niwelując dermatozy.

Zasłużony relaks dla rodziców

Weekend z dzieckiem nie powinien być planowany wyłącznie pod kątem zapewnienia rozrywek najmłodszym członkom rodziny. Dorośli także mają prawo wypocząć, a już na pewno wtedy, gdy za nimi trudny okres w pracy. Czy da się połączyć oczekiwania rodziców z potrzebami malucha? Oczywiście, że tak – najlepiej w ramach pobytu na termach.

Kąpiele w wodzie termalnej są bardzo relaksujące. Warto wiedzieć, że kontakt z gorącą, wysoce zmineralizowaną wodą, stymuluje mózg do produkcji większej ilości serotoniny, jednocześnie hamując wydzielanie kortyzolu.

Jeśli natomiast planujesz weekend ze starszym dzieckiem, to na pewno znajdziesz czas na spędzenie kilku chwil tylko we dwoje, na przykład w saunie czy w strefie SPA z jacuzzi. Dziecko w tym samym czasie może szaleć na zjeżdżalniach pod czujnym okiem ratowników.

Które termy na weekend z dzieckiem wybrać?

Nasza propozycja to Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej (https://www.termybukovina.pl/). Dlaczego? Ponieważ jest to efektowny, bardzo zadbany i nowoczesny kompleks w 100% przystosowany dla rodzin z dziećmi. Oferuje mnóstwo atrakcji dla gości w każdym wieku, a do tego jest przepięknie położony – warto się tam wybrać już dla samego widoku panoramy Tatr widzianej z basenów zewnętrznych.

Ważnym atutem Term BUKOVINA jest również to, że na terenie tego samego kompleksu znajduje się komfortowy, czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA, którego goście mają nieograniczony dostęp do term. Zatrzymując się w nim zaoszczędzicie czas i paliwo na dojazdach. Jest to również bardzo wygodne rozwiązanie dla rodziców z małym dzieckiem.

Podoba Ci się pomysł spędzenia weekendu z dzieckiem na termach, ale szukasz jeszcze innych opcji? Zajrzyj więc do artykułu na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/gdzie-na-weekend-z-dzieckiem-7-pomyslow-rowniez-nieoczywistych, który na pewno będzie dla Ciebie źródłem inspiracji.

Tagged with: