Lodówki retro – hit czy kit?

Kuchnia jest często jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym zaciszu domowym. Nie dość, że przygotowuje się w niej pożywienie o każdej porze dnia i nocy, to jeszcze niejednokrotnie większą część poranka spędzamy właśnie w niej. Nic więc dziwnego, że zakup lodówki jest tak znaczący i warto się nad nim głębiej zastanowić. Czy nabycie lodówki retro jest dobrym pomysłem? Czy jest ona na tyle funkcjonalna, żeby można było umieścić ją we współczesnej kuchni?

Dla kogo lodówka retro?

Mogłoby się wydawać, iż świat współczesny jest tak rozwinięty, że elementy wystroju wnętrz również muszą być na takim samym poziomie technologicznym. Funkcjonalność oczywiście powinna zgadzać się z aktualnymi wymaganiami ludzkości, ale wygląd zewnętrzny nie zawsze musi iść z tym warunkiem w parze. Są ludzie, którzy cenią sobie tzw. estetykę vintage. Ten z kolei jest oczywistym nawiązaniem do trendów modowych sprzed wielu lat.

To właśnie tacy ludzie szczególnie mocno ucieszą się z faktu, iż mogą we własnej kuchni postawić lodówkę, która, spełniając obowiązujące normy bezpieczeństwa, klasę energetyczną, będzie wyglądała niczym cudo z ubiegłego wieku. Technologicznie lodówki retro są dostosowane do oczekiwań przyszłych użytkowników, jednakże to ich wygląd stanowi ten aspekt, który wprowadza w zachwyt. Nie jest ważne czy to minilodówka na napoje, czy duża do przechowywania żywności – każda z nich swoim stylem przenosi do dawnych lat.

Lodówka vintage – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jest kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę, kiedy wybiera się lodówkę bez względu na to, czy chce się zakupić wariant retro, czy też zmodernizowany. Aspekty te powinny być pierwszym, o czym się pomyśli tuż przed decyzją o nabyciu danego sprzętu kuchennego – bez nich nie można dokonać właściwej selekcji. Zalicza się do nich:

  1. Fakt czy lodówka będzie wolnostojąca, czy może chce się wariantu do zabudowy.
  2. Jak duża jest lodówka – wymiar jej jest niezbędny do tego, aby prawidłowo dopasować ją do kuchni.
  3. Kolorystyka: aktualnie jest więcej opcji, niż biel czy srebro.

Na szczęście rynek lodówek nie zawodzi i jeśli interesuje nas wariant vintage, dostępna jest szeroka gama produktów, spośród których można wybierać. Dostępne są lodówki w różnych rozmiarach, w wielu barwach i z rozmaitymi opcjami chłodzenia czy zamrażania.

Czy warto wybrać lodówkę retro?

Podstawową kwestią przy podejmowaniu decyzji dotyczącej zakupu lodówki retro jest to, czy naprawdę warto postawić ją w kuchni. Dużo ludzi obawia się, że tego typu wariant nie jest wystarczający i trzeba będzie ostatecznie wymienić ją na coś, co wygląda bardziej współcześnie. Szczęśliwie obawy te są bezpodstawne, jako że producenci robią wszystko, co w ich mocy, aby sprzedawane przez nich urządzenia spełniały wszystkie wymogi klientów.

Przykładowo lodówka Polar jest idealna, jeśli myśli się o czymś, co wpasuje się w kanon wyposażenia vintage. Nie dość, że będzie pasowała do kuchni singla, to jeszcze będzie stanowiła istotne wyposażenie dla domu, w którym mieszka większa rodzina. Dodatkowo posiada wiele przydatnych funkcji, a jej budowa pozwala na swobodne z niej korzystanie. Innymi słowy jest to połączenie nienagannego wyglądu i funkcjonalności.

Jeśli jest się fanem rzeczy retro i chce się w ten sposób urządzić przestrzeń kuchenną, zakup lodówki vintage to trafny pomysł. W ten sposób zachwyceni będą nie tylko domownicy, ale i nasi goście.

Tagged with: