Powszechnie występujące wady wzroku

Osób z wadami wzroku w praktycznie wszystkich społeczeństwa przybywa z roku na rok. Z jednej strony wydłuża się czas naszego życia, z drugiej również nasz narząd wzroku jest często bombardowany wieloma szkodliwymi bodźcami już od dziecka.

Nieprawidłowe nawyki, ale również wady wrodzone to powody, przez które często cierpimy na rozmaite wady wzroku. Oczywiście dziś można wielu z nich zaradzić i sprawić, by nie były tak dokuczliwe jak jeszcze przed kilkoma dekadami. Dostępne jest szerokie spektrum możliwości jeżeli chodzi o ich korygowanie, a nawet całkowite leczenie

Okulary – najpopularniejszy wybór

            Na całym świecie od bardzo dawna najczęściej wybierane są okulary, które stanowią dla wielu osób podstawę w korygowaniu wad wzroku. Ich największą zaletą jest oczywiście prostota użytkowania, a także długa wytrzymałość. W przeciwieństwie do soczewek, jeżeli nasza wada wzroku się nie pogłębia, a wybierzemy solidne oprawki – jedne okulary mogą służyć nam całymi latami. Oczywiście mają one również kilka istotnych wad. Przede wszystkim niestety nie zapewniają komfortu widzenia w całym spektrum widzenia, a ograniczają nas właśnie oprawki. Po drugie niestety nie wszystkie osoby odczuwają komfort z faktu noszenia dodatkowego elementu na nosie. Są również zawody czy też dyscypliny sportowe, których kategorycznie nie będziemy mogli uprawiać w okularach. Z pomocą przychodzą soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe – dla chcących więcej

            Soczewki zdecydowanie od coopervision.pl zrewolucjonizowały wszystko. Korygowanie wzroku za ich pomocą jest tak samo proste jak w przypadku okularów. Zasada działania jest niemal identyczna, choć tu szkło zastąpiono bezpieczniejszymi tworzywami sztucznymi. Na początku zwykle sprawiają nieco problemów przy zakładaniu, ale po krótkim treningu jest to niemal tak samo proste jak założenie okularów. Najważniejszymi zaletami soczewek jest fakt, że zapewniają pełną szerokość widzenia pod każdym kątem, nic nas nie uwiera na nosie, a także w wielu przypadkach ich stosowanie będzie bezpieczniejsze. Wadami oczywiście jest konieczność wymieniania (codziennie, raz na tydzień, raz na dwa tygodnie, raz na miesiąc – zależnie od wybranego ich rodzaju). Wiele wad takich jak astygmatyzm znacznie lepiej jest korygować właśnie w taki sposób.

Operacje wzroku – wskazania

            Są również sytuacje, w których zarówno krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność można leczyć operacyjnie. Po konsultacji lekarskiej możemy być skierowani na takie właśnie leczenie. Są to zwykle zabiegi całkowicie odpłatne. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ich bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa w dzisiejszych czasach.

Tagged with: