Zaplanuj idealną komunię dla Twojego dziecka. Podpowiemy, o czym warto pamiętać.

Przygotowanie do pierwszej komunii świętej dziecka jest naprawdę wyjątkowym wydarzeniem. Przed chrztem lub bierzmowaniem, dziecko musi przystąpić do pierwszej komunii w wieku 7 lub 8 lat. Zorganizowanie przyjęcia komunijnego, aby uczcić ceremonię pierwszej Eucharystii dziecka, jest znaczącym gestem. Twój syn lub córka w końcu ukończyli naukę do komunii, przygotowując się do tej chwili. Często przyjęcie komunijne w gronie bliskiej rodziny i przyjaciół przypomina, jak radosne może być stawianie kroków w kierunku wiary.

Jak zaplanować przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Zorganizuj listę gości na przyjęcie komunijne, które odbędzie się po uroczystości. Kiedy już ustalisz datę pierwszej komunii świętej swojego dziecka, możesz rozpocząć proces planowania przyjęcia. Zacznij od zorganizowania listy gości i podjęcia decyzji, kogo chcesz zaprosić. Pamiętaj, że jest to szczególny moment i Twoje zaproszenia na pierwszą komunię świętą będą prawdopodobnie zawierać zarówno szczegóły ceremonii, jak i szczegóły przyjęcia.

Wybierz miejsce lub lokalizację. Jeśli zapraszasz tylko niewielką grupę rodziny i przyjaciół, zdecyduj się na uroczystość w swoim domu, aby zaoszczędzić pieniądze. Możesz zaplanować przyjęcie na podwórku lub udekorować jadalnię, aby mieć kontrolę nad organizacją przyjęcia. Jeśli zapraszasz ponad 20 gości, powinieneś rozważyć czy sala na komunię lub duża sala bankietowa w restauracji nie jest dobrym pomysłem, aby pomieścić listę gości. Wynajęcie miejsca jest sugerowane, jeśli masz dużą rodzinę lub planujesz zaprosić dalszą rodzinę.

Zapamiętaj te chwile na zawsze

Jeśli chcesz zrobić profesjonalne zdjęcia, rozważ wynajęcie fotografa. Prawdopodobnie nie potrzebujesz ich na cały dzień, tylko na godzinę lub dwie. Jeśli nie chcesz zatrudnić fotografa, upewnij się, że wybierzesz kogoś, kto będzie odpowiedzialny za robienie zdjęć. Dekoracje, które wybierzesz, będą w dużej mierze zależały od miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. Kwiaty, balony, banery i inne dekoracje imprezowe można łatwo kupić w wielu kolorach. Potem to już tylko kwestia ich ładnego rozmieszczenia w całym lokalu (lub w domu). Jeśli masz wątpliwości, zachowaj prostotę.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, powinieneś być w stanie znaleźć hel, który sprawi, że balony będą unosić się w powietrzu. Jeśli planujesz nadmuchać zwykłe balony, upewnij się, że kupisz pompkę. Są one tanie, a zaoszczędzą Ci mnóstwo czasu i energii!

Postaraj się ustawić wszystko przed ceremonią. Nie chcesz przecież, aby czas gonił. Jedyną rzeczą, która powinna pozostać do zrobienia, jest wyniesienie jedzenia. Zaplanuj dekoracje, które można łatwo zdjąć. Jeśli organizujesz swoją imprezę w lokalu, prawdopodobnie będziesz musiał zdjąć dekoracje po zakończeniu imprezy. Komunia Gdańsk może być naprawdę niezapomniana!

Zaplanuj upominki i kartki z podziękowaniami

Miłym akcentem jest posiadanie upominków i kartek z podziękowaniami, które możesz wręczyć swoim gościom. Twoje dziecko może wykonać prezenty samodzielnie, co z pewnością spodoba się wszystkim gościom.

Ostatni, ale na pewno nie najmniej ważny punkt: znajdź kogoś, kto pomoże Ci w tym dniu. Mając kogoś do pomocy, jest ogromny plus. Po prostu zapytaj, czy przyjaciel byłby skłonny pomóc Ci w dniu. Pomyśl o atrakcjach dla dzieci, które będą zaproszone na uroczystość. Jeśli nie możesz zarezerwować animatora (budżet lub dostępność) lub jeśli nie masz na to ochoty, nadal będziesz chciał zaplanować jakąś rozrywkę dla dzieci.

Alternatywnie możesz wypożyczyć gry na trawniku na cały dzień. Na przykład podkowy, gigantyczne szachy… Sprawdź w swojej okolicy, co jest dostępne. Jeśli chcesz zarezerwować animatora, zacząć wcześnie! Ich dzienniki wypełniają się niewiarygodnie szybko o tej porze roku. Rezerwacja animatora z 7-miesięcznym wyprzedzeniem nie jest niczym niezwykłym. Komunia 2022 już tuż tuż!

Tagged with: