Malowanie ścian ciekawe wzory – na co się zdecydować?

Malowanie ścian jest prawdziwą sztuką. Warto rzucić okiem na inspiracje, które możemy znaleźć w sieci. Malowanie ścian ciekawe wzory obudzą w nas prawdziwego artystę. Wybierzmy ciekawe dla siebie rozwiązanie.

Dwa kolory ścian w jednym pokoju

Malowanie ścian ciekawe wzory to genialne źródło inspiracji. Poznamy wiele wzorów, o których pojęciu nie mieliśmy wcześniej zielonego pojęcia. Wiele osób wątpi w swoje zdolności manualne. Warto w takiej sytuacji wykorzystać potęgę kolorów. Zamiast malować cały pokój na beżowo czy też na biało, użyjmy dwóch różniących się barw. Jedną z nich potraktujmy jako pewnego rodzaju bazę, drugą wykorzystajmy w roli jedynie akcentu, malując ścianę ze zdjęciami czy też ścianę za kanapą.

Zależnie od tego, jakie kolory wybierzemy oraz jak ze sobą je zestawimy, wnętrze się wyda mniejsze, większe, ciekawsze oraz bardziej przytulne. Kolory możemy dobrać po prostu intuicyjnie, kierują się jedynie wyczuciem lub też korzystając ze wskazówek sprawdzonych. Inspiracji nam dostarczają również: strony specjalne, aplikacje do tworzenia swojej własnej palety barw, połączenia ciekawe kolorów, a przede wszystkim urządzone pięknie wnętrze.

Uzyskanie efektu ombre na ścianie

Bardzo modne jest ombre. Są to przenikające się kolory. Jest to genialny pomysł na malowanie kreatywne ścian. Pozwala to na uzyskanie przyjemnego dla oka, rozmytego efektu, który to przypomina swoim wyglądem akwarelę. Ze względu na wszelkie swoje atuty znajduje przede wszystkim swoje zastosowanie w pokojach dziecięcych oraz sypialniach. Efekt ombre jest niesamowicie dekoracyjny. W związku z tym musimy go stosować z umiarem.

W jaki sposób uzyskać na ścianie efekt ombre? Metody są bardzo różne, ponieważ każdemu zależy na całkiem innym rezultacie. Przejście płynne kolorów, bez smug, jak i także widocznej linii odcięcia, uzyskamy, stosując natryskowy pistolet. Niestety sama obsługa narzędzia tego wymaga nieco wprawy, więc lepiej tę czynność powierzyć osobom doświadczonym. O wiele prościej jest namalować ombre przy pomocy pędzla lub też wałka i pędzla. Musimy swoją ścianę podzielić na kilka części, a następnie wypełnić je odcieniami. Granice pomiędzy pasami starannie należy rozetrzeć. W taki sposób, aby kolory się ze sobą zlały. Efekt ombre będzie o wiele mniej precyzyjny, ale jednak bardzo malowniczy. Ewentualne kleksy z farby, zacieki czy też smugi od pędzli stworzą na ścianie wzór niepowtarzalny.

Gdy skończymy pracę będziemy naprawdę pod wrażeniem genialnego efektu. Uzyskamy coś niespotykanego.