Makijaż dla początkujących – poznajmy podstawy makijażu

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z wizażem oraz chcesz poznać makijaż dla początkujących to świetnie trafiłaś. Jakich kosmetyków będziemy potrzebować? Przekonajmy się.

Które kosmetyki są niezbędne?

Gdy interesuje nas makijaż dla początkujących, to w pierwszej kolejności powinnyśmy się zaopatrzyć we wszelkie niezbędne kosmetyki. Pierwszym z nich jest kosmetyk, który wyrównuje koloryt. Mogą to być podkłady czy też krem BB. Wszystko jest zależne od tego, z jakimi skórnymi problemami się borykamy. Dla dziewczyn o skórze idealnej poleca się krem BB, a posiadaczkom trądziku oraz przebarwień podkład.

Kolejny kosmetyk to tusz do rzęs. Oczywiście kosmetyk ten jest niezbędny w każdej z kosmetyczek. Podstawą jest właśnie tusz. Cienie czy też kreski to już nieco wyższy poziom wtajemniczenia makijażowego. Nie możemy także zapomnieć o kosmetykach do brwi. Najprostszy w użyciu jest tusz do brwi. Jego szczoteczka przypomina nieco tusz do rzęs. Jest jednak bardziej wyprofilowana, aby szybko oraz dobrze chwytała jedynie włoski podczas malowania.

Potrzebny będzie także kosmetyk do policzkowych kości. Czy wiesz dlaczego podkreślenie policzkowych kości jest takie ważne? Po nałożeniu kremu BB czy też podkładu twarz się staje płska. Aby powróciły podobnie jej uwypuklenia naturalne oraz krawędzie konieczne jest użycie nieco różu czy też bronzera. W podstawach makijażu nie ma w żadnym wypadku mowy o wieloetapowym skomplikowanym konturowaniu. Wystarczy jednak się uśmiechnąć, a na wystające najbardziej kości policzkowe nakładamy kosmetyk odpowiedni.

Jak się nie malować?

U nowicjuszek oraz u dziewczyn, które zaczynają dopiero swoją przygodę z robienie makijażu, pojawiają się często cały czas te same błędy. O jakich błędach mowa? Pierwszy z nich to kolor złoty. Za ciemny czy też za jasny podkład, za ciemny tusz do brwi czy też pomniejszająca, gotycka pomadka do ust – to tylko niektóre przykłady. Gdy mamy wątpliwości co do podkładu i wahamy się pomiędzy dwoma kolorami, to zawsze lepiej postawić na kolor jaśniejszy. Jeśli zaś chodzi o bronzery, kosmetyki do brwi czy też róże to wielu producentów proponuje produkty, które dopasowane są do koloru konkretnego włosów czy też karnacji.

Popularnym błędem jest także zły odcień. Zimny oraz podkreślający zaczerwieniania odcień różu do policzków czy też sam podkład o ciepłym odcieniu do porcelanowej oraz zimnej skóry tylko podkreśli wszelkie nasze niedoskonałości. Najlepsze dopasowanie jest najważniejsze. Musimy wiedzieć także, że trening czyni nas mistrzem.