Piżama jednorożec dla dzieci – świetny wybór

Czy zastanawiasz się, która piżamka będzie idealna dla Twojego dziecka? Co powinniśmy zakładać, aby maluszek miał w pełni spokojny sen? Wiemy doskonale, że sen jest jednym z czynników najważniejszych rozwoju prawidłowego. Świetnie sprawdzi się piżama jednorożec dla dzieci.

W co najlepiej ubrać maluszka?

Dla dzieci mniejszych rozwiązaniem możliwie najlepszym będzie jednoczęściowa piżamka. Genialnym wyborem będzie tutaj piżama jednorożec dla dzieci. Jest to piżamka, która zakrywa w całości ciało. Osłania nóżki, rączki oraz tułów. Nie ma żadnej możliwości odsłonięcia. Pajacyk zapinany jest najczęściej na zatrzaski, które nam ułatwiają pielęgnację oraz przewijanie. Możemy wybrać dwa rodzaje zakończeń stóp. Możemy postawić na piżamki ze stopami odkrytymi czy też zakrytymi. Stópki zakryte są rozwiązaniem idealnym dla dzieci, które się rozkopują w nocy oraz nie za bardzo przepadają za skarpetkami. Pajacyk nie krępuje ruchów dziecka oraz chroni idealnie ciało przed wychłodzeniem.

Piżamki dla starszych dzieci

Dla dzieci nieco starszych mamy na rynku dostępne jednoczęściowe piżamki. Jednak niektóre dzieci po prostu nie chcą już spać w pajacykach dziecinnych. Starszaki chciałyby mieć już taką dorosłą piżamkę. Chodzi o to, że chcieliby piżamkę taką jak ma mamusia i tatuś. Piżamki się składają ze spodenek oraz bluzeczek. Są o wiele praktyczniejsze, gdy maluszek nas woła w nocy, że musi skorzystać z ubikacji.

Piżamka ze ściągaczami czy też lepiej bez?

Piżamki mogą mieć proste zakończenia czy też ściągacze elastyczne. Ściągacze są o wiele lepszym rozwiązaniem, ponieważ zapobiegają podwijaniu się naszej piżamki. Piżamka dwuczęściowa nie roluje się do kolan, łokci oraz także nie odkrywa plecków dziecka. Jednoczęściowe pajacyki mają na rękawkach ściągacze. Nie tylko się nie podwijają, ale także o wiele lepiej przylegają do rączki czy też nie przeszkadzają w samym chwytaniu. Dlatego też najlepsze piżamki to te właśnie ze ściągaczami. Nawet gdy dziecko odkryje się, piżamka pozostaje w pełni na swoim miejscu. Ściągacze są niesamowicie ważne, gdy nasze dziecko jest szczupłe i dosłownie wszystko na nim wisi. Zaletą jest także to, że możemy kupić piżamkę z zapasem lekkim, a ściągacze i tak ją utrzymają na swoim miejscu.

Bardzo ważny jest także materiał, z którego piżamka jest wykonana. Im materiał bardziej naturalny, tym lepiej. Nie stawiajmy na toksyczne materiały, które w stosunku dla naszego dziecka oraz dla nas są po prostu bardzo niebezpieczne. Należy mieć to jak najbardziej na względzie.