Konturowanie na mokro – jakie produkty są potrzebne?

Konturowanie na mokro to popularna metoda na wyszczuplenie twarzy i uwydatnienie kości policzkowych. Sprawdź, jak je wykonać i jakie produkty będą Ci do tego potrzebne.

Konturowanie na mokro — produkty

Odkąd Kim Kardashian pokazała na swoim instagramowym profilu magię contouringu, rynek zalała fala produktów dedykowanych tej technice makijażu. Pudry i bronzery w kremie lub płynie, korektory oraz beauty bleandery lub pędzle do blendowania o gęstym zbitym włosiu. Dzięki nim możesz całkowicie odmienić kształt swojej twarzy — wyszczuplić ją, podkreślić kości policzkowe, zmniejszyć czoło i nos. Jak wybrać te odpowiednie?

Jeśli chodzi o korektor, wybierz kosmetyk o ok. 2 tony jaśniejszy od koloru Twojej skóry. Bronzer powinien mieć chłodny/neutralny odcień. Unikaj bardzo chłodnych bronzerów, ponieważ będą wyglądać trupio. Z kolei ciepłe odcienie nie nadają się do konturowania, można nimi jedynie ocieplić skórę.

Do precyzyjnego wykonania konturowania twarzy, niezbędne są odpowiednie akcesoria do aplikacji kosmetyków. Świetnie sprawdzi się tutaj beauty blender. Możesz wykorzystać również różnego rodzaju pędzle. Do wyboru masz klasyczne pędzle do konturowania, kuleczki do nakładania bronzera na nos lub małe, zbite pędzel do rozcierania kosmetyku. Pamiętaj, że dobry pędzel to absolutny niezbędnik, jeśli chcesz uzyskać naturalny efekt modelowania twarzy. Jeśli modelujesz twarz produktami mokrymi, możesz śmiało użyć pędzli z włosia syntetycznego. Najłatwiej konturuje się przy użyciu pędzli lekko ściętych, które łatwo dopasowują się do kształtu twarzy i są bardzo wygodne w użyciu. Konturowanie twarzy możesz także wykonać zwyczajnymi pędzlami do pudru lub różu, ale uważaj, aby pędzel nie był za duży, bo wtedy nie uzyskasz precyzyjnego efektu.

Produkty do konturowania na mokro zazwyczaj dostępne są w formie sticków. Zwykle mają one dwa końce — jeden z brązowym kolorem, a drugi z jasnym, którym możesz rozświetlić obszar pod oczami, brodę lub środek czoła. Wystarczy, że narysujesz stickiem „kreski” a potem rozetrzesz. Ważne jest, aby zrobić to na tyle szybko, aby kosmetyk nie zaschnął. Do rozcierania produktów w sticku najlepsze są gąbeczki lub pędzle z włosia syntetycznego.