Jaki orbitrek wybrać? Sprawdź, czym warto sugerować się, kupując orbitrek na domową siłownię

Chcesz zadbać o swoją kondycję i zdrowie, a przy okazji pozbyć się zbędnych kilogramów? Jeśli tak, to postaw na orbitrek do domu, który pozwoli Ci korzystać ze swoich atutów bez względu na warunki pogodowe. Ten genialny sprzęt pobudza do działania wszystkie partie mięśniowe, dzięki czemu efekty zauważysz już po kilku treningach. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, wybierając orbitrek na domową siłownię.

Jak urządzić domową siłownię?

Do ćwiczeń w domu potrzeba odpowiedniej motywacji. Dlatego kompletując sprzęt na domową siłownię, postaw na sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest maszyna eliptyczna, zwana inaczej orbitrekiem albo crosstrainerem. Urządzenie to łączy w sobie zalety rowerka stacjonarnego, stepera, a nawet bieżni elektrycznej. Jednym słowem angażuje do pracy niemal wszystkie partie mięśni w naszym organizmie. Konkretne modele orbitreków do domu możesz sprawdzić w sklepie al.to: https://www.al.to/g-65/c/3461-orbitreki.html

Co daje ćwiczenie na orbitreku?

Marzysz o szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej, przy zaangażowaniu w ćwiczenia zarówno dolnych, jak i górnych części ciała? Jeśli tak, to orbitrek jest czymś dla Ciebie. Taki sprzęt zadba o trening ogólnorozwojowy, kształtowanie sylwetki oraz szybkie spalanie kalorii. Pozytywnie wpłynie przy tym niemal na wszystkie partie ciała – w tym między innymi uda, łydki, pośladki, ramiona, klatkę piersiową, brzuch i plecy.

Oprócz tego, orbitrek do domu działa prozdrowotnie, doskonale poprawiając wydolność i krążenie oraz stabilizując ciśnienie. Jest również szczególnie polecany osobom, które chcą intensywnie trenować, ale nie mogą zbytnio obciążać stawów.

Orbitrek do domu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając orbitrek do domu dla siebie, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które ostatecznie zadecydują o zadowoleniu z takiego urządzenia i będą odpowiadały zakładanym celom treningowym.

Chodzi m.in. o jego rodzaj, który uwarunkuje jego cenę, zakres działania i możliwości. Możesz postawić na orbitrek mechaniczny, magnetyczny albo elektromagnetyczny. Ten ostatni jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem. Jeśli z kolei dopiero zaczynasz swoją przygodę z takim sprzętem, możesz spokojnie postawić na model mechaniczny.

Weź pod uwagę także poszczególne parametry urządzenia – upewnij się, że wybrany model posiada takie, z których chętnie skorzystasz podczas treningów w domu. Jednym z najważniejszych jest waga koła zamachowego, która zadecyduje o oporze urządzenia, a więc intensywności ćwiczeń – za optymalny wybór uznaje się przedział pomiędzy 7 a 10 kg.

Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość regulacji i spersonalizowania sprzętu pod siebie. Warto wiedzieć, że niektóre modele orbitreków pozwalają kontrolować m.in. tętno, prędkość ćwiczeń, dystans, czas i spalane kalorie, a nawet posiadają predefiniowane tryby treningowe. Tak szerokie zaplecze opcji z pewnością pomoże i zmotywuje do osiągania kolejnych celów w zakresie poprawy kondycji i zdrowia.

Tagged with: