Jak wykonać makijaż do granatowej sukienki?

Makijaż do granatowej sukienki nie jest wcale taki łatwy. Chociaż wyborem naturalnym wydawać się mogą cienie niebieskie, nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej będziemy wyglądać w makijażu nude, z ustami nieco mocniej podkreślonymi. Zobaczmy jak wykonać taki makijaż?

Który makijaż będzie najlepszy?

Granat taktowany bardzo często jest jako nowa czerń. Co to oznacza? Wybranie sukienki granatowej może być w przypadkach niektórych znacznie bardziej modowym, ale także adekwatnym wyborem niż czerń. Granat jest bardzo kobiecy oraz elegancki. Zastępuje świetnie czerń podczas wesel czy też podczas uroczystości oficjalnych, kiedy to czarny kolor może być uważany nawet za symbol żałoby.

Granat sprawdza się świetnie również w pracy. Dobrze się komponuje z beżem, bielą oraz odcieniami pastelowymi brzoskwini, fioletu, różu czy też błękitu. Sukienka granatowa jest zatem rozwiązaniem uniwersalnym. A jaki makijaż do granatowej sukienki okaże się najodpowiedniejszy? Musimy pamiętać o tym, że makijaż się dobiera nie tylko do samego stroju, ale także do karnacji, wieku czy też stylu ubierania.

Co ciekawe, chociaż granat się świetnie komponuje z wieloma kolorami, tak naprawdę dobranie granatowych monochromatycznych czy też niebieskich cieni do powiek nie będzie rozwiązaniem zbyt dobrym

Granat na tyle jest jednak stonowanym kolorem, że śmiało poszaleć możemy z makijażem na przykład ust. Szminka do sukienki granatowej, zwłaszcza na imprezę wieczorową, może być naprawdę wyrazista, na przykład fioletowa czy też czerwona.

Czego będziemy potrzebować do wykonania odpowiedniego makijażu?

Makijaż oczu do sukienki granatowej będzie się opierał na palecie brązów. Potrzebować będziemy przynajmniej trzech odcieni. Mowa tutaj o odcieniu jasnym, różowawo-beżowym, który ożywi znacznie twarz, pośrednim -jasnego, matowego brązy, który to będzie kolorem przejściowym oraz najciemniejszym – cienia do powiek w odcieniu samego mocha, a więc odcień chłodny brązu, tylko nieco ciemniejszym od pośredniego koloru.

Makijaż oczu do sukienki granatowej ma być jedynie samym tłem dla ust mocno pomalowanych na kolor krwisto czerwony. Warto poszukać sobie w sieci jak wykonać takowy materiał krok po kroku. Wówczas mamy pełna jasność. Uzyskamy makijaż naprawdę wyjątkowy do swojej granatowej sukienki w odcieniach różu, brązu oraz czerwieni.

Pierwszy wykonany makijaż pewnie nie będzie najpiękniejszy, ale z każdym kolejnym będzie tylko lepiej. Wiadomo, że trening czyni mistrza. Tak jest również w tym przypadku.