Fajny film na wieczór. TOP 15: kryminały – poznaj najlepsze tytuły

Wieczór spędzony przed telewizorem z ukochaną osobą i oglądając dobry film zapowiada się naprawdę nieźle. Jednak czasami chcielibyśmy skorzystać ze ściągi, która zawierałaby same najlepsze filmy w danej kategorii. Fajne firmy na wieczór. TOP 15: kryminały obok, których nie sposób przejść obojętnie.

Kochamy kryminały

Kryminały to na pewno gatunek filmowy, który bardzo kochamy. Jest to tak naprawdę rodzaj gatunku filmowego, który obejmuje tematyką przeróżne aspekty. Mowa tutaj o przestępczości czy też wymiarze sprawiedliwości w sprawach przestępstw. Może się łączyć bardzo stylistycznie z innymi filmowymi gatunkami. Mamy na myśli film akcji, noir, thriller czy też dramat. Tak naprawdę to projekty, których sama fabuła się koncentruje na mafijnych watkach, są najczęstszymi filmami kryminalnymi.

Chętnie poznamy fajny film na wieczór. Top 15: kryminały. Zatem zaczynajmy. Pierwszy film, który chcemy polecić to film pod tytułem „Joker”. Film powstał stosunkowo niedawno – w 2019 roku. Kolejne filmy są nieco starsze. Film „Siedem” z roku 1995 oraz film „Leon zawodowiec” z roku 1994. Jeśli cenimy sobie starsze kino kryminalne, to postawmy na film z 1957 roku „Świadek oskarżenia”.

Świetnym filmem, który zapamiętamy na długo jest „Infiltracja” z 2006 roku. Kolejne propozycje, które okażą się strzałem w dziesiątkę to „Contratiempo. Niewidzialny gość”, „Twój Vincent”, „Casablanca” czy też „Chinatown”.

O jakie tytuły warto jeszcze rozszerzyć tę listę?

Oczywiście powyższe filmy to niejedyne kryminały, które warto obejrzeć. Do tej listy dopiszmy także takie tytuły jak: „Najlepsze role Charlesa Dance’a”, „M jak morderstwo”, „American Gangster”, „Blow”, „Obiecująca. Młoda. Kobieta”, „Chungking Express” czy też „Podejrzani”.

Zapiszmy sobie tę listę i oglądajmy codziennie jeden z tych fantastycznych tytułów. Na pewno każdy z nich jest inny, ale każdy z nich nam się spodoba. Oczywiście wiele zależy od naszego indywidualnego gustu.

Przed obejrzeniem danego filmu nie czytajmy dokładnego opisu, ponieważ niektóre z nich mogą się okazać prawdziwym spoilerem. Tego nie lubimy, ponieważ tracimy całą ochotę na oglądanie dalsze danej produkcji. Warto jednak zapoznać się z opiniami oraz ocenami, które są wystawiane w sieci. Dzięki temu możemy zorientować się czy jest to produkcja polecana przez większość użytkowników czy też raczej oceniana jako marna i szkoda na nią czasu. Jednak na pewno żadna z powyższych produkcji nas nie zawiedzie. Przekonajmy się o tym sami. Można sobie taką listę zrobić z każdego interesującego nas gatunku filmowego.