Jak wybrać ubranko do chrztu dla dziewczynki?

Dzień chrztu świętego to wielkie wydarzenie zarówno dla rodziców dziecka jak i całej rodziny. W tym ważnym dniu warto zwrócić uwagę na strój dziecka. Czym zatem kierować się podczas wyboru sukienki i dodatków do niej? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Zanim wybierzesz ubranko

Zgodnie z tradycją do chrztu podajemy dzieci około 3-4-miesięczne. Dzieci podczas uroczystości zazwyczaj leżą w wózku lub trzymane są na rękach przez rodziców, lub chrzestnych. W dzisiejszych czasach chrzci się również dzieci starsze, które samodzielnie siedzą, a nawet chodzą. Aby cała ceremonia przebiegła bez nerwów i stresu, warto przygotować się do niej dużo wcześniej. Zanim zaczniesz szukać ubranka do chrztu, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Pora roku jest niezwykle ważna. Jeżeli chrzest będzie zimą, musisz uwzględnić dodatkowe ubranka, dzięki którym dziecko nie zmarznie w kościele. Pamiętaj, że dziecko szybko rośnie, więc nie ma sensu kompletowania całej wyprawki do chrztu z dużym wyprzedzeniem czasowym. Jeżeli w kościele jest dość zimno, weź ze sobą dodatkowy sweterek lub kocyk. Niezwykle ważna w tym dniu jest wygoda. Warto pomyśleć o tym, ponieważ dziecko spędzi w tym ubranku większość dnia i lepiej, żeby nie spędziło go na płaczu.

Biały kolor

Tradycją jest wręczenie dziecku przez rodziców chrzestnych białej szatki oznaczającej czystość i niewinność. Szatka jest to zazwyczaj biała chusteczka, którą kładziemy na brzuszku dziecka w odpowiednim momencie całej ceremonii. W związku z tym możemy pomyśleć o innym kolorze sukienki jak delikatny beż, czy róż. Chłopca możemy ubrać w granatowy garnitur.

Baby shoes on an infant baptism dress

Ubranko dla dziewczynki

W zależności od pory roku, kiedy podajemy dziecko do chrztu, musimy wybrać odpowiedni strój dla małej damy. Zimą warto pomyśleć o ozdobnej, ciepłej kołderce do wózka bądź o ciepłym, fajnie wykończonym kombinezonie. Z reguły rodzice wybierają cieplejsze miesiące na chrzest, więc zdecydowanie najlepszym wyborem będą sukienki do chrztu. Jak dobrze wiemy, całość musi być dopełniona odpowiednimi dodatkami, które będą współgrały z całością kreacji. Warto zakupić buciki, nawet jeśli dziecko nie chodzi. Buciki nadadzą pełności całemu strojowi. Dziewczynki pięknie będą wyglądały w odpowiednio dobranych opaskach na główce. Jeżeli chrzest ma miejsce podczas miesięcy wiosennych, letnich bądź wczesnojesiennych możemy pokusić się na piękne kompozycje z dostępnych kwiatów. Chrzest zimą nie oznacza jednak, że nie możemy dziewczynki ubrać w sukienkę. Należy tylko odpowiednio dobrać materiał, aby maluch nam nie zmarzł. Zimą zdecydowanie muszą być to cieplejsze materiały. Najlepiej też ubrać dziecko na cebulkę i w razie potrzeby dodać jedną warstwę więcej lub zdjąć. Jeżeli dziecko jest jeszcze malutkie, w ozdobnych sukienkach będzie mu niewygodnie. Lepiej zakupić ozdobne śpioszki lub komplet dwuczęściowy i do tego ozdobny kocyk, lub kołderkę.

Ubranko dla chłopca

Wybór ubranka dla chłopca jest zdecydowanie łatwiejszy. Do wyboru mamy komplety letnie, składające się z krótkich spodenek i koszulki, bądź cieplejsze zimowe komplety.

Tagged with: