Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Nożyczki fryzjerskie stanowią najważniejsze narzędzie pracy każdego fryzjera. Powinny być wygodne i bardzo dobrze leżeć w dłoni mistrza fryzjerstwa. Dowiedz się, jak wybrać dobre nożyczki fryzjerskie.

Dobre nożyczki fryzjerskie, czyli najważniejsze cechy narzędzia?

Po pierwsze odpowiednie nożyczki fryzjerskie powinny być przede wszystkim ostre. Podczas procesu produkcji ostrza narzędzia są szlifowane. Dzięki temu cięcie jest gładkie. Gdy nożyczki nie będą dostatecznie ostre może to doprowadzić do poszarpania kosmyków. W rezultacie włosy będą osłabione.

Jak wybrać dobre nożyczki fryzjerskie?

Dobre nożyczki fryzjerskie powinny mieć właściwy rozmiar. Najczęściej spotyka się narzędzia wielkości: 5”, 5,5” i 6”. W przypadku dłoni kobiecych dobrym rozwiązaniem będą nożyczki fryzjerskie o wielkości 5 lub 5,5 cali. Natomiast dla mężczyzn zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą nożyczki fryzjerskie o wielkości 6 cali.

Nożyczki fryzjerskie, czyli jakie wyróżnia się rodzaje i kształty?

Wyróżnia się różne nożyczek, a mianowicie o układzie klasycznym lub offsetowym. Tradycyjne narzędzia charakteryzują się występowaniem ramion i oczek zlokalizowanych symetrycznie w stosunku do siebie.

Natomiast nożyczki fryzjerskie offsetowe to takie, które mają jedno ramię dłuższe. Z kolei oczka w tych nożyczkach układają się pod skosem. Wszystko to sprawia, że narzędzia te są bardzo ergonomiczne, jeśli chodzi o kształt.

W efekcie obcinanie włosów przebiega znacznie sprawniej. Nie można powiedzieć, która z wymienionych opcji jest lepsza, ponieważ to uzależnione jest od indywidualnych preferencji. Profesjonalni fryzjerzy mają w swoim salonie więcej niż jedne nożyczki do strzyżenia. Dzięki temu są w stanie wybrać takie narzędzie, które lepiej sprawdzi się w kształtowaniu konkretnej fryzury.

Co to są degażówki fryzjerskie?

Od nożyczek fryzjerskich należy odróżnić tak zwane degażówki. Jest to narzędzie, które przeznaczone jest do cieniowania, czyli przerzedzania włosów. Takie nożyczki stosuje się z umiarem i wyłącznie do grubych kosmyków. Pomagają one w delikatnym zmniejszeniu objętości włosów.

Dlaczego warto postawić na nożyczki fryzjerskie Jaguar?

Fryzjerzy bardzo doceniają nożyczki fryzjerskie Jaguar. Jest to bardzo ostre narzędzie, dlatego zapewnia fantastyczne efekty cięcia. Co więcej, nożyczki te charakteryzują się wysoką jakością, jeśli chodzi o wykonanie.

Dlatego są trwałe i wytrzymałe. Warto wspomnieć również o tym, że nożyczki fryzjerskie Jaguar są łatwe w przechowywaniu i transporcie.

Przy ich wsparciu bardzo łatwo można uzyskać pożądany rezultat. Fryzjerzy doceniają także niezwykłą szybkość prowadzenia tych nożyczek po włosach. Zapewniają one naprawdę bardzo dużą wygodę i ogromny komfort pracy.

Ile kosztują nożyczki fryzjerskie?

Ceny nożyczek fryzjerskich są zróżnicowane. Wszystko zależy od jakości sprzętu, który zamierza się kupić. Najtańszy model można już kupić za 100 zł. Jednak takie nożyczki sprawdzą się raczej w warunkach domowych, a nie w salonie fryzjerskim.

Profesjonalne marki takie jak na przykład Jaguar czy Oliwa Garden mogą kosztować nawet około 450 złotych. Są one polecane osobom z dużym doświadczeniem. Nie oznacza to, że nożyczki fryzjerskie nie mogą kosztować więcej. Bez trudności znajdziesz również produkty, których cena sięga wartości 1000 złotych, a nawet więcej.

Najważniejsze jest to, aby wyróżniały się one wysoką jakością i były wykonane ze stali nierdzewnej. Pamiętaj także o tym, aby dobrze leżały w dłoni i były wygodne. Od tego zależy jakość Twojej pracy i zadowolenie klienta, którego obsługujesz. (Więcej znajdziesz tutaj.)

Tagged with: