Henna pudrowa brwi – czy warto się zdecydować na ten zabieg?

Kiedyś u kosmetyczki czy też w zaciszu własnego domu mogłyśmy sobie jedynie wykonać zwykłą hennę. Oczywiście również jest to zabieg nas satysfakcjonujący, ale pomimo to narzekałyśmy na jego trwałość. Z pomocą przyszła nowość, znacznie bardziej trwała – henna pudrowa brwi.

Większa trwałość

Na pewno henna pudrowa brwi jest zabiegiem coraz bardziej popularnym w naszym kraju. Nie mamy wątpliwości, że kobiety oczekują trwałości. Trwałość może zagwarantować im właśnie henna pudrowa. Po zabiegu zwykłą henną krótko możemy cieszyć się kolorem naszych brwi oraz rzęs. Czasem po tygodniu nie wygląda to już dobrze. Niestety.

Pewnie dlatego właśnie powstała henna pudrowa, która jest znacznie trwalsza. Jednak pamiętajmy, że aby tak rzeczywiście się stało musi zabieg ten być wykonany prawidłowo. Henna pudrowa ma to do siebie, że trudno jest ten zabieg wykonać w domowym zaciszu. Musimy posiadać odpowiednią technikę. W związku z tym na taki zabieg zawsze wybieramy się do profesjonalnego salonu. Jest to już zabieg na tyle popularny, że w zasadzie w większości salonów możemy się na niego zapisać.

Jednak nie zapisujmy się do byle jakiego salonu. Sprawdźmy opinie o danym salonie oraz o każdej z kosmetyczek. Nie ukrywamy, że chcemy trafić w ręce doświadczonej kosmetyczki, która najlepiej specjalizuje się w hennie pudrowej.

Naturalniejszy efekt

Kolejną zaletą henny pudrowej jest jej efekt. Naprawdę robi na nas bardzo dobre wrażenie. Efekt uzyskiwany jest bardzo naturalny. Nie ma tutaj karykaturalnego efektu, którego za nic w świecie nie chciałybyśmy uzyskać. Wydaje się to oczywiste.

Bardzo ważny jest także dobór naturalnego koloru henny. Nie może to być henna zbyt ciemna i koniecznie dopasowana kolorystycznie pod nasz typ urody. Jednak w tym aspekcie ekspertką jest kosmetyczka i to jej powinnyśmy zaufać.

Aby zajmować się profesjonalnie henną pudrową, to powinnyśmy mieć ukończone stosowne techniki. Pomimo, że jest to metoda stosunkowo nowa, to już powstało kilka ciekawych technik do poznania. Wiadomo, że każda klientka ma inne wymagania oraz także inny typ urody. Jednej pasuje styl mocno naturalny, a inna oczekuje bardziej wyrazistych brwi. Musimy się dostosować do swojej klientki. Jednocześnie pamiętajmy, że powinnyśmy zasugerować naszym zdaniem rozwiązanie najlepsze.

Na hennę pudrową bardzo często zgłaszają się kobiety, które oczekują zakrycia nieudanego do końca makijażu permanentnego. Co jak co, ale jest to trudne zadanie, ale nie takie, którego nie mogłybyśmy wykonać. Wydaje się to oczywiste. Nie ma rzeczy niemożliwych.