Jak modnie ubrać dom na święta?

Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą cudowną, rodzinną atmosferę. Możesz się nią cieszyć przez znacznie dłuższy czas niż tylko przez dwa świąteczne dni. Atmosferę w domu budują przede wszystkim dekoracje i świąteczne ozdoby. To właśnie one przypominają o zbliżającym się czasie i sprawiają, że zapach świątecznych wypieków czuć nawet przy wyłączonym piekarniku. W jaki sposób ozdobić dom na tegoroczne święta? Dziś mamy dla Ciebie kilka ciekawych pomysłów, które zachwycą wszystkich domowników i Twoich gości.

Zawieś zimowo-świąteczne ozdoby nie tylko na choince

Główną dekoracją na święta jest oczywiście choinka, która zawsze stoi w tym pomieszczeniu w domu, w którym odbywa się uroczysta wigilijna kolacja. Jej aranżację przede wszystkim dopasuj do wystroju wnętrza. Zawieszone dekoracje, łańcuchy i lampki postaraj się utrzymać w góra dwóch kolorach. Dzięki temu drzewko będzie prezentowało się elegancko i schludnie.

Wigilijne wieńce i girlandy rozwieś także w innych częściach domu. Ozdób nimi ścianę nad portalem kominka lub poręcz schodów. W mieszkaniu wieńce możesz zawiesić na drzwiach wejściowych, a girlandy przyczepić wzdłuż ściany na przedpokoju.

W kącie pokoju postaw dużego krasnala, a na ścianach zawieś antyramy na zdjęcia. W nich możesz umieścić obrazki ze świątecznymi motywami lub zeszłoroczne zdjęcia rodziny przy wigilijnym stole.

Bardzo ważne są także dekoracje świąteczne w kuchni. Tam wykorzystaj to, co masz już pod ręką. Do szklanych słoików wsyp orzechy i mandarynki. Na stole połóż miseczkę z pomarańczami i do jednej powbijaj goździki. Piękny zapach rozniesie się od razu po całym pomieszczeniu. Na otwartej szafce postaw świąteczną puszkę z pierniczkami, które już miękną, aby być gotowe na wigilię.

Wprowadź do domu mnóstwo światła

Większość świątecznych dekoracji ma w sobie coś świecącego. W tym czasie ozdabiamy lampkami ledowymi i kurtynami okna, choinki, drzwi i inne meble. W długie zimowe wieczory, to właśnie świetliste dekoracje są najlepiej widoczne i wprowadzają do wnętrza przyjemną, przytulną atmosferę.

W tym roku zdecyduj się na żywy ogień. Wybierz zestawy okrągłych lub cylindrycznych świec, które postawisz na lustrzanej podstawce na portalu kominku, komodzie czy stole. Pamiętaj, aby świece były w jednym lub w dwóch kolorach. W jednym zestawie możesz wybrać świece okrągłe w różnych rozmiarach. Dzięki temu uzyskasz ciekawy i elegancki efekt.

Jeśli boisz się palić świece bez ochrony ze względu na dzieci czy domowe zwierzęta, włóż je do dużych szklanych wazonów. Doskonale sprawdzą się także duże latarenki. Dzięki nim masz pewność, że świece nie zaprószą ogniem sąsiadujących przedmiotów. Możesz je postawić nawet na ziemi.

W te święta udekoruj swój dom mnóstwem świątecznych dekoracji, dzięki czemu duch Bożego Narodzenia zostanie z Tobą znacznie dłużej. Dzięki wieńcom, girlandom, a także antyramom na zdjęcia wypełnionymi świątecznymi wspomnieniami lub obrazkami wprowadzisz do swojego domu przyjemną, rodzinną atmosferę. Nie zapomnij oczywiście o elegancko zaaranżowanej choince i żywym ogniu w postaci zestawu świec. Wszystko to pozwoli Ci cieszyć się długimi wieczorami w zaciszu swojego domu.

Tagged with: