Kim jest Alex Pettyfer? [filmy, instagram, żona]

Alex Pettyfer swoją karierę aktorską zaczął od występów w szkolnym teatrze. Później pojawiał się w epizodycznych rolach w produkcjach telewizyjnych. Przełomem w jego karierze była główna rola w filmie Alex Rider: Misja Stormbreaker z 2006 roku. Film nie spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, jednak cieszył się sporą oglądalnością. Ostatecznie zarobił ponad 25 milionów dolarów i otworzył nastolatkowi drzwi do kariery.

Kim jest Alex Pettyfer?

Alex Pettyfer urodził się 10 kwietnia 1990 roku w Wielkiej Brytanii. Jest synem architektki wnętrz Lee (z domu Robinson) i aktora Richarda Pettyfera. Dorastał w Windsorze. Jego rodzice rozwiedli się, a matka ponownie wyszła za mąż za producenta gier komputerowych Michaela Irelanda. Alex wychował się z młodszym bratem przyrodnim, Jamesem.

Pettyfer pd wczesnych lat cierpi na astmę, jest również dyslektykiem. Kiedy miał 7 lat, zaczął występować w reklamach telewizyjnych różnych marek, pozował także dla marki GAP.

Wystąpił jako Willy Wonka w szkolnej inscenizacji Charlie i fabryka czekolady. Krótko uczęszczał do Millfield School, jednej z największych i najbardziej prestiżowych szkół w Anglii. W lipcu 2006 roku kończył szkołę prywatną w Twickenham. Miał wtedy 16 lat.

Aktor panicznie boi się latać. Z tego powodu odrzucił propozycje zagrania w produkcjach takich jak Eragon (2006), Pokusa (2012), Dary Anioła: Miasto kości (2013) i Siódmy syn (2014).

Alex Pettyfer — żona

Alex Pettyfer spotykał się z aktorkami Emmą Roberts (2007-2008) i Dianną Agron (2010–2011), którą poznał na planie filmu Jestem numerem cztery. Przez 2 lata (2011-2013) był w związku z Riley Keough, córką Lisy Marie Presley i wnuczką Elvisa Presleya. Następnie związany był związany z modelką Marloes Horst (2014-2016).

W 2020 roku aktor wziął ślub z niemiecką modelką Toni Garrn.

Alex Pettyfer — filmY

Po raz pierwszy zagrał w filmie Tom Brown’s Schooldays (2005) w wieku 15 lat. Rok później dostał rolę w filmie Alex Rider: Misja Stormbreaker (2006). Zagrał tam osieroconego chłopaka wychowywanego przez wuja, po którego śmierci został zmuszony do współpracy z brytyjskim wywiadem. Alex staje się młodym szpiegiem, który musi uratować świat. Z pozoru prosta i oklepana fabuła, ale Pettyfer dobrze się spisał. Film stał się jego przepustką do wielkiego świata kina.

Następnym filmem w karierze Alexa był Wild Child: Zbuntowana Księżniczka (2008), gdzie zagrał z Emmą Roberts, co zaowocowało związkiem w realnym życiu. Alex gra tu syna dyrektorki szkoły z internatem dla dziewcząt w Anglii. Do tej szkoły trafia rozpieszczona nastolatka z Ameryki — Poppy (w tej roli Emma), która za wszelką cenę robi wszystko, aby zostać wydaloną.

W filmie Tormented (2009) Pettyfer gra rozpuszczonego nastolatka, który myśli, że mu wszystko wolno. Kolejny film to Wyścig z czasem (2011). Alex dostał tu rolę małą, aczkolwiek bardzo znaczącą dla całości filmu. Po raz kolejny wcielił się w zły charakter.

Jestem numerem cztery (2011) to film, dzięki któremu sława Alexa wzrosła jeszcze bardziej. Za ten film (i jeszcze za Beastly) zdobył nagrodę Teen Choice za filmowy przełomowy męski występ aktorski oraz nominację do nagród MTV Złoty Popcorn za największego twardziela. Na planie poznał Diane Argon, a ich miłość można było zaobserwować już podczas kręcenia zdjęć. Alex gra tu przybysza z innej planety, który szuka schronienia na ziemi.

W filmie Beastly (2011) Pettyfer zagrał rozpieszczonego, niezwykle przystojnego i najpopularniejszego chłopaka w szkole. Przez jego pychę czarownica rzuca na niego zły urok. Sprawia, że staje się strasznie brzydki. Ma tak cierpieć przez rok, chyba że ktoś go pokocha (wtedy klątwa przestanie działać), albo zostanie taki na zawsze. U jego boku zagrała Vanessa Hudgens i razem dostali nominację do nagrody Teen Choice za ulubiony pocałunek.

Koejne filmy, w których wystąpił Pettyfer to Magic Mike (2012) – dużo tu męskiego striptizu, więc jest co podziwiać. Dalej Kamerdyner (2013), Miłość bez końca (2014), Elvis & Nixon (2016) oraz polsko-angielska produkcja Katyń — Ostatni świadek (2018), gdzie wcielił się w postać Davida Axelrod’a. W 2019 roku zagrał w serialu The-I Land.

aLEX PETTYFER — instagram

Alex Pettyfer prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @alexpettyfer. Aktualnie jego profil obserwuje 1 mln użytkowników.