Jak dbać o brwi permanentne?

Jak dbać o brwi permanentne?

Makijaż permanentny brwi to zabieg, który pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądających, dobrze zdefiniowanych brwi bez codziennego ich podkreślania, wyrysowywania czy wypełniania za pomocą odpowiednich kosmetyków i akcesoriów. Przy zastosowaniu prawidłowej techniki, efekt z pewnością będzie zachwycający i długotrwały. Jednak niezwykle ważna jest pielęgnacja po zabiegu. Zatem jak dbać o brwi permanentne oraz jakie są wskazania i przeciwskazania do wykonania zabiegu? Dowiedz się już dziś.

 • Pielęgnacja brwi permanentnych – o czym pamiętać?
 • Makijaż permanentny brwi – wskazania
 • Makijaż permanentny brwi – przeciwwskazania
 • Brwi permanentne – gdzie wykonać?

Pielęgnacja brwi permanentnych – o czym pamiętać?

Makijaż permanentny brwi, znany także jako mikropigmentacja, to zabieg kosmetyczny przypominający tradycyjny tatuaż, jednak stosowane do niego pigmenty są lżejsze i delikatniejsze. Jednocześnie nie są wprowadzane aż tak głęboko do skóry. Zabieg ma na celu wizualną poprawę brwi, w tym stworzenie efektu wypełnienia, poprawiając optycznie kształt, kolor i gęstość.

Po wykonanym zabiegu makijażu permanentnego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja brwi i stosowanie się do zaleceń. Bezpośrednio po zabiegu skóra pod brwiami może być zaczerwieniona i wrażliwa. Zwykle proces gojenia trwa od 7 do 14 dni i w tym czasie należy unikać intensywnych ćwiczeń i bezpośredniego działania słońca, a także chodzenia na basen czy korzystania z sauny. Konieczne jest także przy każdym wyjściu z domu zabezpieczenie miejsca zabiegu kremem z filtrem przeciwsłonecznym. 

Ponadto należy regularnie czyścić brwi z zachowaniem ostrożności, wykorzystując wyłącznie do ich przemywania ciepłą wodę z mydłem, najlepiej jak najdelikatniejszym i z naturalnym składem. Świetnie sprawdzi się mydło bezzapachowe z formułą hipoalergiczną. Zachowanie higieny w miejscu zabiegu pozwoli zminimalizować ryzyko infekcji. Warto także aplikować na brwi łagodzący krem nawilżający.

Warto pamiętać, że stosowanie się do zaleceń pozabiegowych zapewni trwałość makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny brwi – wskazania

Makijaż permanentny brwi to znakomity wybór dla wszystkich osób, które chcą zaoszczędzić czas poświęcany na codzienny makijaż. Trwały efekt sprawia, że nie ma konieczności poprawiania łuków brwiowych przy użyciu kosmetyków kolorowych. Ponadto to także świetna opcja dla wszystkich posiadaczy przerzedzonych i cienkich brwi. 

Często na makijaż permanentny brwi decydują się osoby, które nie są zadowolone z wyglądu naturalnych włosków i chcą je poprawić na stałe. Dotyczy to także wszystkich, którzy mają trudności z wyrysowaniem perfekcyjnego kształtu brwi i podkreślanie tego etapu makijażu zajmuje ich przez to najwięcej czasu, a jednocześnie efekt jest rzadko zadowalający.

Makijaż permanentny brwi – przeciwwskazania

Wśród najważniejszych przeciwwskazań w makijażu permanentnym brwi można wymienić:

 • ciążę i okres karmienia piersią,
 • łuszczycę, 
 • cukrzycę,
 • egzemę,
 • opryszczkę, 
 • infekcję bakteryjną lub wirusową,
 • choroby nowotworowe,

Brwi permanentne – gdzie wykonać?

Poszukując idealnego miejsca, w którym uzyska się perfekcyjnie wykonane brwi permanentne Łódź jest najbardziej polecanym miastem z uwagi na klinikę medycyny estetycznej Velvet Clinic. Zatrudniony w niej zespół doświadczonych specjalistów z tej branży zapewni wysoką jakość świadczonych usług oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Co ważne, przed przystąpieniem do zabiegu, specjaliści z Velvet Clinic przeprowadzą szczegółową konsultację, omówią procedurę wykonania makijażu permanentnego brwi krok po kroku oraz przedstawią wszelkie zalecenia dotyczące ich pielęgnacji.

Tagged with: