Sombre refleksy na ciemnych włosach – jak wykonać?

Sombre refleksy na ciemnych włosach to o wiele delikatniejsza wersja koloryzacji ombre. Dzięki sombre nasze włosy będą wyglądały niczym rozjaśnione słońcem. Sombre możemy wykonać na włosach w zasadzie o każdej długości, jak i także w każdym kolorze. Dowiedzmy się jak wygląda dokładnie koloryzacja sombre oraz jakie są dokładnie jej zalety?

Tylko u fryzjera

Efekt sombre refleksy na ciemnych włosach to naprawdę genialne rozwiązanie. Szczególnie sprawdza się u kobiet, którym zależy na uzyskaniu naturalnego efektu. Dzięki tej koloryzacji możemy urozmaicić fryzurkę. Najlepszy efekt sombre osiągniemy korzystając z usług koloryzacji profesjonalnej u doświadczonego fryzjera. W domowych warunkach, przejście delikatne kolorystyczne może się niestety nie udać, a włosy będą wyglądały jak zanurzone w jakiejś farbie. Takiego efektu nie chcemy uzyskać.

Fryzjer tak naprawdę rozjaśnia pasemka, a do tego dobierze kolor odpowiedni, który będzie pasował do barwy naturalnej włosów, a dla osiągnięcia ciekawszego efektu może użyć nawet kilku odcieni. W przypadku sombre pasemka pojedyncze rozjaśniane są na wysokości między dwa a trzy centymetry od nasady włosów. Im zbliżamy się do końcówek, tym koloryzacja jest gęstsza. Jednak mowa tylko o włosach zewnętrznych. Wewnętrzne włosy pozostają zawsze w kolorze naturalnym. Rozjaśnienie jest zatem nierównomierne, co daje efekty naturalny muśnięcia słońcem, a fryzura nie wygląda na płaską, nawet gdy mamy bardzo cienkie włosy.

Różnice pomiędzy ombre i sombre

Koloryzacja ombre daje nam bardzo mocny efekt rozjaśnienia końcówek. Jednak taka koloryzacja nie będzie pasowała do każdego typu włosów. Na krótkim włosów takowe przejścia kolorystyczne mogą wyglądać nieco sztucznie. Z kolei na włosach kruchych, cienkich oraz pozbawionych objętości będzie wyglądać dosyć płasko. W przypadku ombre przejścia pomiędzy poszczególnymi kolorami zaczyna się bliżej końcówek niż u samej nasady włosa, jest jednolite oraz stopniowe.Jak wiemy sombre także polega na niczym innym jak na rozjaśnianiu włosów, ale także w tym przypadku powinno to być samo rozjaśnienie o jeden, maksymalnie do trzech tonów. Rozjaśniane są końcówki, jak i także pasemka. Technika ta jest bardzo mocno zbliżona do balejażu. Sombre wygląda równie dobrze na włosach cienkich, jak i także na włosach krótszych. U nasady włosów pozostawia się kolor naturalny, także nie musimy się martwić odrostami, a fryzurka będzie wyglądała bardzo świeżo nawet do trzech miesięcy. Jest to bardzo dobra wiadomość dla większości z nas.