Czy warto zapisać dziecko do żłobka?

To problem, przed którym prędzej czy później postawieni będą wszyscy młodzi rodzice. Na początku prawie każdy stara zapewnić się opiekę dla swojego malucha w domu. Niestety, nie każda rodzina ma warunki finansowe pozwalające na to, żeby jedno z rodziców zrezygnowało z pracy zawodowej i zajęło się dzieckiem.

Nawet pracę zdalna trudno pogodzić z opieką nad ruchliwym dwulatkiem. Niektórym pomagają dziadkowie, ale coraz częściej oni też zajęci są swoją pracą. Pozostaje wynajęcie opiekunki lub żłobek dla dzieci. Dobra opiekunka z udokumentowanym doświadczeniem, kwalifikacjami i rekomendacjami to koszt równy zatrudnieniu kogoś do stałej pracy. Zdobycie miejsca w państwowym żłobku graniczy z cudem, dlatego warto przyjrzeć się ofercie prywatnych żłobków dla dzieci.

Jak wybierać żłobek dla dzieci?

Na wybór żłobka wpływa wiele czynników. Najważniejsze to odległość od miejsca zamieszkania, dogodny dojazd, godziny pracy i cena. Ta ostatnia często decyduje. Dlatego przed decyzja warto odwiedzić żłobek i szczegółowo się zorientować co oferuje poza standardową opieką. Przykładem bogatej ofery dla maluchów jest żłobek pierwszekroczki.edu.pl. Tutaj dzieci mogą liczyć na szereg zajęć, któe skutecznie wspierają wszechstronny rozwój. Przez cały dzień towarzyszą dzieciom w zabawie angielskojęzyczni lektorzy. Maluch poznają stopniowo język angielski co w przyszłości wyeliminuje stres związany z „poważną” nauką języka. Pierwszekroczki.pl prowadzą również zajęcia muzyczne, ruchowe, warsztaty plastyczne. Ciekawe jest uczestniczenie w prostych eksperymentach, które pomagają dzieciom zrozumieć zależności przyczynowo skutkowe poprzez gry i zabawy. Na dietą czuwa doświadczony szef kuchni serwując kilka pełnowartościowych, lekkich posiłków dziennie z możliwością zamówienia wegetariańskich.

Jak wygląda plan zajęć w żłobku dla dzieci?

Żłobek pierwszekroczki.pl przyjmuje dzieci w wieku od 12 miesięcy do 3 lat. Rodzice mogą wybrać pakiet całodzienny – od godziny 6:30 do 18:00 lub zdecydować się na opiekę na pół dnia. W miarę potrzeb może być zorganizowany pakiet indywidualny. Dzieci dostają w żłobku wszystkie posiłki począwszy od śniadania do podwieczorku, cały dzień maja dostępne napoje. W miarę możliwości organizowane są zabawy na świeżym powietrzu. Zajęcia przedzielone są porą obiadową i 2-godzinnym leżakowaniem. Żłobek organizuje także imprezy okolicznościowe typu Dzień Matki, Mikołajki i wiele innych. W żłobku regularnie odbywają się występy teatralne i muzyczne.

Tagged with: