Makijaż z czerwonymi ustami to absolutny hit

Makijaż z czerwonymi ustami cieszy się ogromną popularność. Można o takim makijażu powiedzieć, że jest to klasyka. Makijaż ten dodaje nam kobiecości, jak i także pewności siebie. Do tego od razu jesteśmy odbierane jako eleganckie. Komu taki makijaż będzie pasował? Zastanówmy się.

Prawdziwa klasyka

W makijażu są takie trendy, które są uznawane za klasykę. Taki właśnie jest makijaż z czerwonymi ustami. Makijaż ten był już znany w czasach starożytnych. Oczywiście wówczas wargi były barwione przy pomocy proszku z kamieni. Kleopatra używała karmin. Musimy wiedzieć, że kobiety w ten sposób nie mogły się malować. Wprowadzane były na przestrzeni wieków różne zakazy, które zabraniały kobietom mocnego makijażu. Zakaz ten dotyczył głównie mężatek. W dziewiętnastym wieku powstała pierwsza szminka. Przypominała ona tę szminkę, którą się malujemy w obecnych czasach. Sto lat później kosmetyk ten zyskać popularność i utrzymuje się ona od lat.

Usta w czerwonym kolorze nosiły takie ikony jak Marylin Monroe czy też Coco Chanel. Chociaż kiedyś makijaż tego typu był postrzegany dosyć negatywnie, to obecnie nam się kojarzy z seksapilem oraz także sporą siłą.

Kiedy malować usta na czerwono?

Na pewno zastanawiamy się na jakie konkretnie okazje sprawdzi się czerwona szminka? Tenże kosmetyk będzie genialnym wyborem na przeróżne uroczystości. Jest to strzał w dziesiątkę do kreacji wieczorowych. Czerwone usta będą także się prezentowały znakomicie na randce czy też na przyjęciu weselnym. Niektóre kobiety wykorzystują kolor ten także w ślubnym makijażu. Usta czerwone możemy nawet nosić na co dzień. Jednak w pracy zrezygnujmy z odcieni dosyć krzykliwych. Wybierzmy delikatną pomadkę w brzoskwiniowym kolorze.

A dla kogo czerwień okaże się dobrym wyborem? Czerwień na ustach będzie pasować w zasadzie dla każdej kobiety. Jednak musimy pamiętać o doborze odcienia odpowiedniego. Kobiety, które mają ciepły typ urody będą wyglądały najlepiej w pomadkach o tonacji dosyć ciepłej. Doskonale się sprawdzą u nich koralowe szminki, ceglaste czy też brzoskwiniowe. Kobiety, które mają typ urody letni powinny wybierać szminki czerwone w odcieniach bardziej chłodnych. Może to być szminka jagodowa czy też wiśniowa. Czerwone usta przede wszystkim są świetnym wyborem dla kobiet, które mają urodę zimy. Do nich będą pasowały idealne odcienie, w tym także te dosyć krwiste. Jak widać wybór odcieni jest spory. Na pewno poradzimy sobie z wyborem idealnego odcienia dla siebie. Później już pozostanie tylko pomalowanie ust. Nie jest to w żadnym wypadku skomplikowane.