Czy istnieją ekologiczne środki do sprzątania?

Każdy chce, żeby sprzątanie było jak najłatwiejsze i najskuteczniejsze. Producenci środków czystości prześcigają się w stosowaniu jak najmocniejszych środków chemicznych. W reklamach podziwiać możemy tłuszcz i brud samoczynnie spływający po zetknięciu z „cudownym” środkiem. Jednak efektowne filmy nie pokazują wszystkiego – wszystkie te błyskawicznie działające substancję mogą być szkodliwe dla zdrowia a z całą pewnością są szkodliwe dla naturalnego środowiska. Często powodują alergie i podrażnienia skóry, nie bez znaczenie jest również mocny, nieprzyjemny zapach chemikaliów unoszący się godzinami w powietrzu.

Chemia kontra natura

Zupełnie inaczej działają ekologiczne środki do sprzątania. Wykorzystywane w nich naturalne, aktywne składniki wcale nie gorzej radzą sobie z zanieczyszczeniami. Sprzątaniu towarzyszą naturalne zapachy ziół i owoców, a osoby ze skłonnościami do alergii nie odczują żadnego niepożądanego działania.

Gdzie kupować ekologiczne środki do sprzątania?

Firma swonco.pl podjęła niezwykłe wyzwanie tworząc kompletną linię ekologicznych środków do sprzątania. W jej skład wchodzą wszelkiego rodzaju płyny do mycia różnych powierzchni – drewnianych i ceramicznych, płyny do zmywania, do czyszczenia wyposażenia kuchni i łazienki a nawet tak mocne środki jak odkamieniacze i płyny do czyszczenia piekarników. Do tego dochodzą środki piorące, tak, że korzystając z oferty swonco.pl można w sposób świadomy całkowicie zrezygnować z użytkowania szkodliwych środków czyszczących zawierających detergenty, produkty ropopochodne i wiele innych nieobojętnych dla zdrowia substancji chemicznych. Produkty swonco.pl mają zawartość naturalnych komponentów zbliżoną do 100%. W ekologicznych środkach do sprzątania wykorzystywane są wyciągi ze zbóż, kwiatów i owoców. Opisy produktów na stronie swonco.pl nie zawierają dokładnego składu, ponieważ producent obawia się skopiowania receptur przez konkurencję.

Czy ekologiczne środki do sprzątania są bardzo drogie?

Wiele produktów ekologicznych ma ceny znacznie wyższe niż ich popularne zamienniki. W przypadku swonco.pl nie ma specjalnej różnicy w cenach. Produkty te są znacznie skoncentrowane, przez co o wiele bardziej wydajne. Sprzedawane są w ekologicznych, dużych opakowaniach. Każdy, komu zależy na ekologicznym gospodarstwie domowych może sobie na nie pozwolić. Ekologiczne środki do sprzątania , oprócz tego, że nie odbiegają skutecznością od tradycyjnych są wyjątkowo przyjemne w użyciu. Po sprzątania pozostawiają długotrwały efekt świeżości i orzeźwiający, kwiatowo-owocowy zapach w całym mieszkaniu.

Tagged with: