Kim jest Sylwia Gliwa? [wiek, mąż, instagram’

Sylwia Gliwa to polska aktorka, która może pochwalić się licznym gronem fanów. Niewątpliwie największa popularność przyniosła jej rola w serialu TVN Na Wspólnej, gdzie od lat wciela się w postać Moniki Zięby. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jej temat, przeczytajcie poniższy artykuł!

Kim jest Sylwia Gliwa?

Sylwia Gliwa urodziła się 7 czerwca 1978 roku w Tarnowskich Górach. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego w rodzinnym mieście rozpoczęła naukę w Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest również absolwentką warsztatów w Lee Strasberg Studio w Nowym Jorku.

Po ukończeniu studiów związana była z Teatrem Współczesnym w Warszawie (2001-2003). Następnie, występowała na deskach Teatru Narodowego oraz Teatru Rozmaitości (2004-2006).

Największą popularność przyniosła jej rola Moniki Zięby w serialu Na Wspólnej, emitowanym na antenie telewizji TVN. Zagrała również w serialach Na dobre i na złe, Powiedz TAK! oraz Kasia i Tomek.

Syliwa Gliwa zagrała także w filmie Karol. Człowiek, który został papieżem. W 2008 wystąpiła w teledysku do piosenki Ławka Formacji Nieżywych Schabuff.

Obecnie występuje w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie oraz Teatrze Miejskim w Gdyni, gdzie regularnie pojawiała się w prezentowanych spektaklach. Zakończyła również prace nad nowym serialem reżysera Macieja Wojtyszki Doręczyciel, gdzie wcieliła się w rolę Justyny, pracownicy agencji reklamowej.

Sylwia Gliwa — życie prywatne

W 2011 roku Syliwa Gliwa wyszła za mąż za Marcina Biernackiego – kierowcę rajdowego oraz dziennikarza. Ślub pary odbył się w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty w Paczkowie. W 2012 roku na świat przyszedł ich syn.

Niestety małżeństwo nie przetrwało próby czasu i rozpadło się w otoczce skandali i afer.

Sylwia Gliwa — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @sylwia_gliwa. Obecnie jej aktywność śledzi ponad 20 tysięcy użytkowników