Acnederm opinie – co koniecznie musimy wiedzieć o tym leku?

Acnederm opinie jest kremem z azelainowym kwasem, który jest stosowany w łagodzeniu pospolitego trądziku, a do tego przebarwień skóry. Preparat ten działa w sposób przeciwbakteryjny oraz wybielający. Wydawany jest pacjentom bez recepty. Krem Acnederm jest przeznaczony do stosowania przez dzieci, jak i także przez młodzież pomiędzy dwunastym a osiemnastym rokiem życia, ale nie tylko. Jest także stosowany przed dorosłe osoby. Ten środek przeciwtrądzikowy powinien oczywiście być stosowany zgodnie z ulotką czy też przekazanymi zaleceniami przez lekarza.

Przeciwwskazania oraz ostrzeżenia

Przeciwwskazaniem głównym, który dotyczy Acnederm opinie jest oczywiście uczulenie na kwas azelainowy czy też na jakikolwiek składnik tegoż produktu. Preparat ten jest skierowany dla osób dorosłych, jak i także dla dzieci oraz młodzieży w wieku między dwanaście, a osiemnaście lat. Nie jest nam znane bezpieczeństwo oraz także skuteczność leczenia w przypadku dzieci, które nie skończyły jeszcze dwunastego roku życia.

Kolejnymi środkami ostrożności związanymi bezpośrednio ze stosowaniem tegoż kremu na trądzik oraz przebarwienia dotyczą także kobiet w ciąży, planujących ciążę, karmiących dziecko czy też dla kobiet, które ciążę podejrzewają. W takich wypadkach konsultacja z lekarzem zanim zastosowujemy tenże preparat jest konieczna.

Musimy także być ostrożni, gdy równolegle stosujemy różne leki miejscowo. Musimy koniecznie o tym poinformować lekarza o innych lekarz używanych. Ostrożne dodatkowo muszą być osoby o dosyć ciemnej karnacji. Chodzi o to, że skóra w miejscu aplikacji kremu może nieco ulec rozjaśnieniu. W związku z tym należy obserwować ją.

Jak dawkować ten krem?

Acnederm stosujemy zawsze miejscowo na skórę w takich obszarach, na których występują zmiany trądzikowe czy też zmiany z przebarwieniami potrądzikowymi. Zanim nałożymy na skórę krem myjemy oraz osuszamy starannie, nakładamy porcję odpowiednią preparaty, a później myjemy dokładnie ręce. W miejsce zmienione chorobowo wsmarowuje się jednorazowo około jednego grama kremu, a więc pasek o długości około czterech centymetrów. Takową procedurę się powtarza dokładnie dwa razy dziennie. Zawsze robimy to rano oraz wieczorem. Dawka maksymalna dobowa to około dwóch gram, a więc pasek o długości około ośmiu centymetrów. Na samym początku leczenia (przez pierwszy tydzień stosowania) osoby o skórze wrażliwej ograniczyć się do porcji jednej (jeden gram) kremu wieczorem stosowanej.

Bardzo ważne jest to, że efekty są zauważalne bardzo szybko.