Wanna do łazienki – wady i zalety

Wanny królowały w czasach PRL-u i choć dziś nie cieszą się już tak dużą popularnością jak kiedyś, nadal można spotkać je w wielu polskich łazienkach. Wanna to z pewnością element wyposażenia, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia – trudno jest odmówić sobie relaksujących kąpieli. Dlaczego montaż wanny w łazience to dobry wybór?

Komfort i wygoda użytkowania

Wanna jest praktyczna i będzie dobrym wyborem nawet w przypadku, gdy nasza łazienka ma ograniczony metraż – wystarczy wybrać odpowiedni kształt i rozmiar. Do najpopularniejszych modeli zaliczają się wanny narożne półokrągłe, a także prostokątne. Dlaczego wanna? Bo jest wielofunkcyjna, można wziąć w niej długą, relaksującą kąpiel, zrobić w niej pranie, wykąpać psa, będzie również świetnym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi. Obecnie wybór wanien jest tak duży, że bez wątpienia każdy znajdzie model idealny dla siebie. Oczywiście nie można zapominać o bezpieczeństwie, dlatego przydadzą się także uchwyty do wanien oraz specjalne maty antypoślizgowe, które mogą uchronić nas przed upadkiem. Gdy zależy nam na zwiększeniu komfortu podczas kąpieli, sprawdzi się też zagłówek do wanny na przyssawki, dzięki któremu będzie można swobodnie oprzeć głowę i na przykład poczytać.

Kąpiele w wannie wpływają dobroczynnie na nasze ciało, a także umysł. To dlatego warto raz na jakiś czas wziąć dłuższą kąpiel, która pomoże nam się zrelaksować i wyciszyć.

Wanna – nie dla każdego

Poznaliśmy już zalety posiadania wanny, jednak nie można nie wspomnieć także o tym, jakie ma ona wady. Niestety nie będzie to dobre rozwiązanie dla każdego – na pewno nie sprawdzi się w przypadku osób niepełnosprawnych i starszych, które mogą mieć problem z wejściem i wyjściem z niej. Gdy wśród domowników mamy osoby o ograniczeniach ruchowych, bez wątpienia dużo lepszym wyborem będzie bezbarierowa kabina prysznicowa.

Niestety posiadacze wanny muszą liczyć się także z większym zużyciem wody.

Czym się kierować podczas zakupu wanny?

Gdy podejmiemy decyzję dotyczącą montażu wanny w łazience, przychodzi czas na to, aby zastanowić się nad tym, jaki model wybrać. Po pierwsze musimy znać dokładne wymiary łazienki, po drugie powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano wannę. Do wyboru będziemy mieć między innymi wanny akrylowe, które obecnie są najpopularniejsze, a także wanny stalowe. Te pierwsze cechuje duża odporność na zarysowania, ich powierzchnia jest gładka i ciepła, a ponadto wykazują one właściwości antybakteryjne. Z kolei wanny stalowe są niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i nacisk, jednak pozostają chłodne, dlatego stosuje się w nich specjalne wkłady ocieplające.

Wanna sprawdzi się w każdym wnętrzu, przy czym trzeba dobrze przemyśleć jej rozmiar i kształt. To jednak doskonały wybór dla każdego miłośnika długich kąpieli.

Artykuł sponsorowany.

Tagged with: